آخرین اخبار
   
  66961رکورد در مدت زمان 9.741ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مسایل اداری مربوط به واگذاری کارت های اعتباری حل شده است و بانک ها به زودی واگذاری این نوع کارت ها را در دستور کار قرار می دهند، گفت: برای ثبت نام متقاضیان سامانه مجازی ایجاد می شود.
  در سال های اخیر با توسعه خدمات ICT حوزه های مختلفی تحت تاثیر قرار گرفته و بعضا دگرگون شده است. استفاده از سخت افزارهای توانمند و نرم افزارهای گسترده، بسیاری از نیازمندی های صنایع و سازمان های مختلف را به شکل خارق العاده ای پاسخ داده و یا متحول کرده است. به عنوان نمونه امروزه برخی سکوهای نفتی در دنیا به صورت unmanned اداره می شود و تمامی عملیات مربوطه توسط سنسورها، روبات ها، نرم افزار و زیرساخت ارتباطی هدایت می شود که این واقعیتی انکارناپذیر و به شدت رو به رشد در تمامی عرصه های کاربردی و صنعتی است.
  رییس سازمان راهداری از نصب 70 دوربین نظارت تصویری، 150 دوربین ثبت سرعت و 100 ترددشمار آنلاین در جاده ها تا پایان سال خبر داد.
  نخستین همایش ملی دفاع سایبری در راستای اجرایی شدن سیاست های کلی نظام در امور "امنیت تولید و تبادل اطلاعات و ارتباطات" برگزار می شود.
  ورود بی رویه بازی های رایانه ای بدون رعایت رده سنی بازیکنان و نظارت بر محتوای این بازی ها که به طور وسیع مورد استفاده جوانان و نوجوانان و حتی کودکان ایرانی قرار می گیرد، مساله ای است که در سال های اخیر ذهن مسوولان فرهنگی کشور را به خود مشغول داشته و همین دغدغه بود که در کنار لزوم توجه به تولید بازی های بومی، موجب شد در سال 1385 بنیاد ملی بازی های رایانه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنیان نهاده شود. همانند اکثر نهادهای نوپا این بنیاد هم در اوایل کار به دلیل کمبود بودجه و البته نوپا بودن نتوانست اقدامات گسترده ای در زمینه ساماندهی وضعیت بازی های رایانه ای انجام دهد. اما از سال گذشته شاهد فعالیت ها و اقدامات بیشتری در این بنیاد بودیم مثل ایجاد نظام رده بندی اسرا و برگزاری اولین جشنواره بازی های رایانه ای که با استقبال خوبی از سوی جوانان و نوجوانان مواجه شد. با آغاز فصل تابستان بازار بازی های رایانه ای هم داغ می شود و در چنین شرایطی، فعالیت بنیاد ملی بازی های رایانه ای هم وسعت گرفته است. به همین بهانه و برای اطلاع از فعالیت های تابستانه بنیاد ملی بازی های رایانه ای با دکتر بهروز مینای
  به تازگی شبکه ای جدید متشکل از بدافزارهای مختلف فعال شده که Shnakule نام دارد و برای هدف قرار دادن کاربران رایانه ها از بنرهای تبلیغاتی قلابی و نمایش هشدارهای امنیتی جعلی بهره می گیرد.
  چند ماه پیش که اسکایپ، بزرگ ترین ارایه کننده سرویس ویدیوچت اینترنتی توسط مایکروسافت خریداری شد، مدیر اجرایی مایکروسافت قول داد پشتیبانی از توسعه این سرویس برای پلات فورم های غیر مایکروسافتی ادامه یابد.
  محققان علوم کامپیوتری و متخصصان امنیت شبکه معتقدند قربانی بعدی جنگ ها و جنایت های سایبری می تواند بدن انسان ها باشد.
  تولد نسخه هوشمند وب 19 مرداد 1390 0:0
  ناظران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات معتقدند که فناوری پلات فورم وب 0/2، فناوری که زندگی ما را در چند سال اخیر به کلی دگرگون کرده، روزهای آخر زندگی خود را طی می کند. ناظران صنعت IT اعلام کردند: وب 0/2 تا پایان اکتبر 2012 به عمر خود پاپان می دهد. این در حالی است که به عقیده برخی محققان تاریخ و همچنین نظریه ای که از سال ها پیش مطرح شده، 2012 آخرالزمان است و شاید این ایده نیز برگرفته از همین نگرش باشد. اصولا کارشناسان علاقه خاصی به پیش بینی مرگ فناوری ها دارند و هر از گاهی برای محصولات یا سرویس های آنلاین روز فوت تعیین می کنند. پیش بینی افول وب 0/2 نیز نخستین بار توسط کریستوفر میمز، مفسر فناوری که برای نشریه MIT مطالبی در مورد بررسی فناوری ها می نویسد، مطرح شده است. وی ابتدا تحقیقاتش در مورد وب 0/2 را از موتور جست وجوی گوگل ترند (Google Trend) آغاز کرد. سرویس گوگل ترند نشان می دهد که کاربرد اصطلاح وب 0/2 در سال 2007 به اوج خود رسیده، ولی از آن زمان به بعد کاربرد آن روز به روز کاهش یافته، چنانچه در سال 2011 تقریبا دارد به صفر نزدیک می شود. میمز سپس با برون یابی اطلاعات گوگل ترند، نموداری
  • تعداد رکوردها : 66961