آخرین اخبار
   
  66961رکورد در مدت زمان 27.10ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  این روزها تقریبا در همه ابزارها و دستگاه های الکترونیک کلیدها در حال ناپدید شدن هستند و تقریبا بیشتر دستگاه ها را لمس انگشتان کنترل می کنند. تلفن های همراه نیز از این قضیه مستثنا نیستند. اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که کار کردن با گوشی های لمسی برای خیلی ها سخت یا محال است؛ این عده که معمولا میانگین سن آنها بالاتر از گروه جوانان است، اغلب به همان تلفن های همراه با صفحه کلیدهای 12 تایی عددی که این روزها قدیمی شده اند، عادت کرده اند و بیشتر آنها احساس می کنند کار کردن با تلفن همراهی که هیچ کلیدی ندارد یا حداقل با دو سه کلید فرمان ها را انجام می دهد تقریبا برای شان غیرممکن است.
  بازی با کارت سوخته 15 مرداد 1390 13:0
  این روزها علاوه بر معظل قاچاق، مسایل متفرقه هم بازار تلفن همراه را تحت الشعاع خود قرار داده است. یکی از این مشکلات که دامن بازار موبایل را گرفته گارانتی های “متفرقه” است. برخلاف علاقه مردم کشور ما به خرید گوشی تلفن همراه و بازار پر متقاضی این کالا، اما متاسفانه خریداران اطلاع دقیق و درستی از نحوه خرید به صرفه و مطمئن ندارند و همین ناآگاهی فضا را برای عده ای سودجو فراهم کرده تا کالای تقلبی، بدون گارانتی اصل و یا دست دوم را به عنوان کالای اصل به خریداران عرضه کنند. “گارانتی متفرقه” عنوانی است که این روزها در بازار تلفن همراه به گوش می رسد، عبارتی که نه تنها خدمات مربوط به گارانتی را به خریدار ارایه نمی دهد بلکه مفهوم واقعی گارانتی را هم در بازار موبایل زیر سوال برده است. در این گزارش قصد داریم به موضوع گارانتی بپردازیم و انواع گارانتی های موجود در بازار تلفن همراه ایران را به تفصیل شرح دهیم.
  اینترنت این روزها گویی مسیر میان بر نشر کتاب شده. تا به حال چندین نویسنده که کتاب های شان مدت هاست در انتظار دریافت مجوز در وزارت ارشاد است یا اجازه چاپ به آنها داده نشده، کتب خود را روی اینترنت در دسترس کاربران قرار داده اند. یکی از آنها مترجمی است که کتابی از رومن گاری را از زبان فرانسوی به فارسی برگردانده است. کتاب « ستاره بازان» نوشته رومن گاری با ترجمه مهدی نسرین در وبلاگی به نام همین کتاب [www.stareaters.blogspot.com ] منتشر شده است. یکی دیگر از نویسندگانی که وبلاگ نویس هم هست به دلیل طولانی و ناامید شدن از دریافت مجوز، کتاب خود را روی وبلاگش [www.blog.foadsadeghian.com] منتشر کرده است. شماره حسابی هم داده تا کاربران اگر دل شان خواست مبلغی به این حساب واریز کنند. این درحالی است که نازی صفوی از انتشار کتابش روی اینترنت عصبانی است.
  ایموتیکان یا شکلک، حالت صورت است که در اینترنت توسط کاراکترها نمایش داده شده باشد.
  سایت نارنجی به تازگی با جمع آوری مجموعه اطلاعاتی قصد دارد دفترچه راهنمای فرهنگ سایبری را در فضای مجازی به صورت دنباله دار منتشر کند.
  سرویس های گوگل سرویس های متنوعی است. از تقویم، فیدخوان و وبلاگ گرفته تا شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس و گوگل باز. یکی از سرویس های جالبی که ماه گذشته گوگل به کاربران خود ارایه داد سرویس What Do You Love? است.
  امروز هر کدام از ما ممکن است دوستان زیادی در سراسر دنیا داشته باشیم؛ دوستانی که در شبکه های اجتماعی با آنها آشنا شده ایم، یا وبلاگ شان را می خوانیم. بعضی از ما ممکن است در بیشتر شهرهای داخلی یکی دو دوست اینترنتی داشته باشیم و وقتی به شهر آنها سفر می کنیم، آنها را ببینیم و در دیدار از دیدنی های شهر، اقامت و مسایل دیگر از آنها کمک بگیریم. اینترنت دنیای ما را کوچک کرده است. ما می توانیم بدون اینکه حتی یک بار به جایی سفر کرده باشیم، با افرادی در آنجا آشنا شویم و از کمک آنها استفاده کنیم. یا همسفر پیدا کرده و خوش بگذرانیم و با کمترین هزینه سفر کنیم. شبکه های اجتماعی قابلیت ایجاد چنین فرصتی را دارند اما شبکه هایی هم فعالیت می کنند که به صورت اختصاصی به موضوع سفر می پردازند. شاید سفر مجازی دلچسب نباشد اما برنامه ریزی، پیدا کردن دوست و آشنا پیدا کردن بهترین یا ارزان ترین امکانات در فضای مجازی پیش از سفر حتما دلچسب است.
  تنها در تاریکی 15 مرداد 1390 13:46
  جایی میان دنیا و آخرت، جهانی تاریک که درخشش انوار آن جهانی اش را سایه های تاریک می بلعد. پسر جوان شجاعی که البته برای ادامه حیات در چنین محیطی آماده و مسلح نیست، در این دنیای خیالی گرفتار شده که موجودات خطرناک، مردمان بدرفتار و دام های کشنده همه جای آن پراکنده اند. در این جهان، قابل لمس ترین هدف، زنده ماندن است.
  در یادداشت این هفته نظر به اینکه روزخبرنگار را در پیش رو داریم فارغ از هرگونه کلیشه و کلی گویی به آنچه بهتر است در نشریات و رسانه های آی تی کشور اعم از روزنامه،هفته نامه،ماهنامه،سایت های اطلاع رسانی و ... بیشتر پوشش داده شود، می پردازم.
  دبیر کمیسیون ICT اتاق بازرگانی با بیان اینکه نخستین جلسه کمیسیون ICT اتاق بازرگانی تهران پس از این دوره از انتخابات، یکشنبه آخر تیر ماه با حضور اعضای قدیمی و جدید برگزار شد،گفت: این جلسه بیشتر به معرفی افراد گذشت و در جلسه بعدی این کمیسیون رییس و نایب رییس انتخاب خواهند شد.
  • تعداد رکوردها : 66961