آخرین اخبار
   
  60534رکورد در مدت زمان 2.215ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  علی اصلان شهلا- همکارانم در روزنامه فناوران اطلاعات 14 سال است برای رشد و توسعه صنعتی قلم می زنند که خود این صنعت در جهان به تهدیدی برای بقای رسانه های کاغذی بدل شده است. فناوری اطلاعات از یک سو امکان مخابره خبر در لحظه و با هزینه ای بسیار کمتر از انتشار روی کاغذ را فراهم می آورد و از دیگر سو، به «هر کسی» اجازه می دهد به عنوان یک خبرنگار و حتی صاحب رسانه فعالیت کند.
  14 ساله شدیم 28 اردیبهشت 1398 11:21
  ساحره چمنی- دیروز 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی بود و روزنامه فناوران هم در همین مناسبت وارد چهاردهمین سال فعالیتش شد.
  زنده ایم، حتی اگر... 28 اردیبهشت 1398 11:9
  ایمان بیک- روزنامه فناوران اطلاعات از هر جهت یکی از استثناهای تاریخ مطبوعات ایران است. 14 سال پیش در روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعات، روزنامه ای به خانواده مطبوعات کشور معرفی شد که در حوزه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کرد؛ بدون هیچ گونه حامی مالی یا سرمایه هنگفت و بدون هیچ گونه وابستگی. در آن زمان کمتر کسی باور داشت که می شود روزی 8 صفحه روزنامه درباره یک حوزه و فقط یک صنعت منتشر کرد: «این همه محتوا را از کجا می خواهید تامین کنید؟» فناوران اطلاعات اما فقط عشق بود و دیوانگی و اعتقاد به اهمیت فاوا که با یاری گروهی از همکاران جوان و پرشور رنگ واقعیت به خود گرفت. زمانی که کمتر رسانه ای، جدای از اخبار ابزار و گجت های خارجی حرف از فاوا می زد، فناوران در کنار اهالی صنعت فاوا ایستاده بود. در دوره ای که هنوز استارتاپی نبود و نامی از استارتاپ ها نبود، فناوران یک ایده نوآورانه بود. در عصری که پیام رسان ها و شبکه های اجتماهی با گستره و کارکرد امروزِی شان برای خیلی ها حتی قابل تصور نبودند، فناوران اطلاعات حرف و نظر صنف و صنعت را به گوش مسوولان می رساند و روزگاری که هیچ کس حتی حال صحبت کردن و انتقاد نداشت (در سال های 84 تا 92) در دوره تاریک اینترنت 128 کیلوبیتی، فناوران بود که چراغ فاوا را به سهم خود فروزان نگاه داشت.
  در انتظار حیرت! 28 اردیبهشت 1398 11:8
  نظریه اطلاعات نیکی بچه ۲ساله کلود بود، از پشت تلفن با مادربزرگش تنها می گفت «دادادادا...» و مادربزرگ از شنیدن همان اصوات می خندید. اما جیک (برادرش) ۵ ساله بود و وقتی از پشت تلفن در مورد بازی ها و دوستانش حرف می زد مادربزرگ متعجب می شد. به نظر کلود، مادرش (که مادربزرگ بچه ها می شد) از اصوات نیکی ۲ساله هم لذت می برد، اما از حرف های جیک به غیر از لذت، اطلاعات هم می گیرد.
  پاول دوروف، بنیان گذار پیام رسان تلگرام، در واکنش به رسوایی جاسوس افزار واتس اپ، در مطلبی به نقاط ضعف این پلتفرم و سیاست های فیس بوک نقد کرده و برای تک تک جملاتش در این نوشته، مرجع ذکر کرده است. این مطلب را می خوانید:
  مهر- گجتی ساخته شده که در کف دست جا می گیرد و کاربر با قرار دادن حسگرهای این گجت روی چوب های مخصوص می تواند در هر جایی بدون نیاز به آلت موسیقی درام بزند.
  گوگل قصد دارد یک مرکز مهندسی با تمرکز روی حریم شخصی در شهر مونیخ آلمان افتتاح کند. همچنین این شرکت قصد دارد تا پایان ۲۰۱۹ تعداد مهندسان متخصص در حریم شخصی را در مونیخ دو برابر کند.
  پس از سقوط گسترده قیمت ارزهای مجازی در انتهای سال گذشته، قیمت بیت کوین حالا به حدود ۸۰۰۰ دلار جهش کرده است، که بالاترین سطح ۹ ماهه است.
  جو بایدن یکی از نامزدهای احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا از ایده دوتکه شدن فیسبوک برای مقابله با انحصارطلبی این شبکه اجتماعی استقبال کرد.
  یک گروه بین المللی از پژوهشگران در حال ساخت سریع ترین ابررایانه جهان هستند که قرار است در دو قاره جهان نصب شده و رقبای قبلی را پشت سر بگذارد.
  • تعداد رکوردها : 60534