fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 245754

گلکسی نوت 9 سامسونگ آتش گرفت

گزارشی منتشر شده مبنی بر آتش گرفتن گوشی گلکسی نوت ۹ یک زن آمریکایی داخل کیف دستی اش منتشر شده است.
222.jpg
فناوران – نیویورک پست گزارش داده است که تقریبا دو هفته پیش گوشی گلکسی نوت 9 یک زن آمریکایی مقیم نیویورک داخل کیفش آتش گرفته است.
بر اساس اظهارات این کاربر، وی پس استفاده از گوشی به دلیل داغ شدن بیش از حد گوشی، آن را داخل کیفش قرار داده و بعد از مدت کوتاهی متوجه انفجار و آتش گرفتن گوشی داخل کیفش شده است.
وی پس از مشاهده دود و شنیدن صدا، محتویات کیف را روی سطحی خالی می کند و با صحنه سوختن گوشی خود مواجه می شود.
این واقعه شبیه به آتش گرفتن های پیاپی گلکسی نوت ۷ در سال ۲۰۱۶ است که به کابوسی بزرگ برای سامسونگ تبدیل شده بود. غول کره ای پس از اثبات وجود مشکلاتی در برخی از گوشی های تولیدی و انفجار یا آتش گرفتن آن ها، تولید نوت ۷ را متوقف کرد.
پس از انجام بررسی هایی توسط سامسونگ، از اشکالاتی در فرایند تولید باتری های اولیه 
Note 7 و فشرده شدن گوشه های باتری به عنوان دلیل آتش گرفتن آن ها یاد شد. البته پس از تعویض باتری ها، برخی از گوشی های مجهز به باتری های تعویض شده هم دچار آتش سوزی شدند که این بار از نبود نوارهای عایق یا صدمه دیدن آن ها توسط ذرات فلز به عنوان دلیل آتش سوزی ها نام برده شد.
کره ای ها برای پیش گیری از تکرار چنین مشکلاتی، فرایندی هشت مرحله ای برای نظارت بر باتری ها ترتیب دادند. با این حال مدیر بخش کسب وکار موبایل سامسونگ ماه پیش اعلام کرده بود که باتری موجود در گلکسی نوت ۹ از گذشته ایمن تر است. دیگر نیازی نیست که کاربران در رابطه با باتری های گوشی شان نگران باشند.
بر این اساس سامسونگ در واکنش به واقعه آتش گرفتن Galaxy Note 9، بیانیه ای منتشر کرده مبنی بر اینکه  سامسونگ در رابطه با ایمنی مشتریان بسیار جدی است و برای حفظ کیفیت میلیون ها دستگاه گوشی از سری گلکسی تلاش می کند. سامسونگ همچنین اعلام کرده که گزارش مشابه دیگری در رابطه با گلکسی نوت ۹ دریافت نکرده و در حال حاضر در حال بررسی این موضوع است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :