fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273580

استفاده از موبایل در پروازهای آمریکایی ممنوع شد

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا قانون سال ۲۰۱۷ مبنی بر عدم امکان برقراری تماس تلفنی در حین پرواز را تصویب کرد.
undefined

فناوران - بر اساس اطلاعات به دست آمده، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا هفته گذشته تصمیم گرفت امکان برقراری تماس صوتی در پروازها را ممنوع اعلام کند. این فرآیند از ابتدا به شدت مورد مخالفت خدمه پرواز و خلبان ها قرار گرفت اما در آن زمان به رای آن ها توجهی نشد.

در سال ۲۰۱۳ کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به مسافران پروازهای بالای ۱۰ هزار فیتی اجازه برقراری تماس های صوتی را داد اما این اقدام مخالفان زیادی داشت چرا که مابقی مسافران از صحبت کردن یک شخص با تلفن همراه در فضای بسته هواپیما آزرده خاطر می شدند. 

گفتنی است؛ صحبت کردن با تلفن همراه و انتشار فرکانس های تماس در هواپیما می تواند باعث ایجاد عصبانیت های هوایی مسافران شود.

در سال ۲۰۱۷ رییس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا اعلام کرد قابلیت برقراری تماس تلفنی در هواپیما باید غیرفعال شود. 

وی اظهار داشت این عمل برای تمامی کسانی که تمایل دارند در فاصله ۳۰ هزار پایی از زمین آرامش داشته باشند مفید خواهد بود. با این وجود باید گفت علت اصلی عدم استفاده از گوشی های هوشمند ایجاد نویز فرکانسی روی سیستم های رایانه ای خلبان است.

در همان سال، تیلور گارلند، سخنگوی انجمن مهمانداران پرواز طی ایمیلی به کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا اعلام کرد که آن ها به شدت با امکان برقراری تماس های تلفنی مخالف هستند. 

وی همچنین اظهار داشت که هیچ تلفن همراهی نباید در طول پرواز فعالیت داشته باشد.

اکنون با ممنوعیت برقراری تماس های تلفنی در طول پرواز انتظار می رود وای فای ها به هواپیما های بیشتری راه پیدا کنند چرا که مشکل اصلی کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا با اینترنت همراه گوشی و ارتباط فرکانسی آن ها با دکل های مخابراتی است. 

بر اساس گفته های این سازمان اینترنت وای فای در هواپیما خطراتی را برای مسافران به وجود نمی آورد.

منبع:باشگاه خبرنگاراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :