fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 784

دلایلی برای خرید گوشی های دوسیم کارته

نوکیا که به تازگی گوشی جدید دو سیم کارته X1-01 وC2-00 را معرفی و عرضه کرده، معتقد است که کاربران بر اساس نیازها و انتظاراتی که از دستگاه تلفن همراه شان دارند، سراغ چنین گوشی هایی می آیند.

فناوران- به گزارش نوکیا،‌ قابلیتی که باعث تمایز گوشی‌های دو سیم‌کارته می‌شود هم‌زمانی استفاده از دو سیم‌کارت در یک گوشی و امکان آماده‌باش و استفاده همزمان از این سیم‌کارت‌هاست.
 در این گزارش به شش دلیلی اشاره می‌کنیم که کاربران این دستگاه‌ها را انتخاب می‌کنند.
1- ادغام و تطبیق طرح‌های تعرفه مختلف
مردم می‌توانند در یک گوشی از طرح‌های تعرفه گوناگون استفاده و در هزینه خود صرفه‌جویی کنند. مثلا گاهی اوقات ممکن است یک اپراتور تماس‌های بین‌المللی ارزان‌تری داشته باشد. در حالی‌که ممکن است بهتر باشد به جای استفاده از یک اپراتور دیگر برای تماس بین‌المللی، از تلفن ثابت استفاده کرد. پس کاربران می‌توانند دو سیم‌کارت را در گوشی قرار داده و هر کدام که به صرفه‌تر است استفاده کنند.
2- کاهش هزینه رومینگ
اگر زیاد به کشورهای خارجه سفر می‌کنید، قطعا هزینه‌های رومینگ برای شما در کشورهای خارجی بسیار سنگین خواهد بود. با گوشی‌های دوسیم‌کارته می‌توانید یک سیم‌کارت را به وطن خود و سیم‌کارت دیگر را به کشور دیگر اختصاص دهید.
3- ادغام کار و زندگی شخصی
خیلی از مردم دوست دارند شماره‌های کاری و شخصی آنها از هم جدا باشد. گاهی ممکن است برخی از مردم یک گوشی برای تماس‌های کاری و یک گوشی دیگر برای تماس‌های شخصی داشته باشند. اما همراه داشتن دو تلفن همراه با هم کمی عذاب‌آور است.  با گوشی‌های دو سیم‌کارته می‌توانید بدون تحمل هیچ وزن اضافی، از دو شماره استفاده کنید.
4- سهیم شدن گوشی با دیگران
در برخی کشورها سهیم شدن یک گوشی بین اعضای خانواده امری عادی است. با گوشی‌های دوسیم‌کارته کاربران می‌توانند طرح‌‎های تعرفه گوناگون به تناسب بودجه و اولویت‌های خود و همچنین دفتر تلفن‌های متفاوت داشته باشند.
5- انتقال اطلاعات و برقراری تماس
اپراتورها طرح‌های تعرفه ی گوناگونی دارند. بعضی از آنها دانلود اطلاعات ارزان‌تری دارند و برخی دیگر برای کسانی که بیشتر تماس تلفنی برقرار كرده یا پیام کوتاه ارسال می‌کنند به صرفه‌تر است. با استفاده از گوشی‌های دوسیم‌کارته می‌توانید از یکی برای انتقال اطلاعات و از دیگری برای برقراری تماس استفاده کنید و به این روش برای هزینه‌ای که می‌پردازید بیشترین استفاده را ببرید.
6- پوشش تضمین شده
در برخی کشورها شبکه‌های موبایل تنها مناطق خاصی را پوشش می‌دهند و در برخی مناطق ممکن است فقط یک شبکه در دسترس باشد. زمانی که سیم‌کارت اصلی‌تان در شبکه‌ای که شما در منزل استفاده می‌کنید کار می‌کند، می‌توانید یک سیم‌کارت پشتیبان برای سفرهای‌تان داشته باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :