fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273676

هکرها: اسراییل همکاری نکند، به ایران اطلاعات می دهیم

هکرهایی که چند روز پیش اقدام به تخلیه کامل دیتابیس شرکت بیمه طرف قرارداد با ساختار رسمی رژیم صهیونیستی کرده بودند، تهدید کردند در صورتی که تا چند ساعت دیگر به درخواستشان عمل نشود، تمام اطلاعات موجود را در اختیار ایران قرار می دهند.
undefined

فناوران- روزنامه یسرائیل هیوم در گزارشی در این زمینه مدعی شد گروه هکری «بلک شدو» بامداد روز قبل با ارسال پیامی تأکید کرد طرف های مختلفی با ما برای خرید این اطلاعات تماس گرفته اند، برخی از پیام های اعلام آمادگی را هم برایتان ارسال می کنیم، اگر تا ساعت 9 صبح به خواسته ما جامه عمل نپوشانید کار فروش اطلاعات شما را آغاز می کنیم.

در یکی از این پیام ها که صحت آن مورد تأیید نیست فردی تأکید کرده است که اگر شما اقدام به فروش این اطلاعات کنید خدمت بزرگی را به شهروندان ایران خواهید کرد.

بر اساس آخرین افزایش صورت گرفته شرکت بیمه شیربیت باید 200 بیت کوین در حدود 4 میلیون دلار برای بازگشت داده هایش پول پرداخت کند.

کارشناسان سایبری به این روزنامه عبری زبان خبر دادند، هکرها بسیار حرفه ای بوده اند و حتی اطلاعاتی را که اقدام به انتشار کردند نیز کاملاً پالایش شده بود.

در این بین روزنامه اقتصادی کالکالیست هم در مقاله ای نسبتاً طولانی به تمام مراکز و نهادهای اقتصادی در رژیم صهیونیستی هشدار داد این سرنوشتی است که برای آنها هم ممکن است رقم بخورد.

آریت آویشر و نوامی زوروف در مقاله خود تأکید کردند ضربه ای که به شیربیت وارد شده است امکان جان گرفتن مجددش را بسیار ناچیز می کند.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، بزرگترین کابوسی که می توانست صنعت مالی اسراییل را مبتلا کند، هفته گذشته به وقوع پیوست.

هکرها یک کانال تلگرامی ایجاد و شروع به انتشار اطلاعات کردند، ابتدا آنها اسناد کلی مانند معرفی نامه ها و فرم های پرشده منتشر کرده و بعد از آن به تدریج در حال انتشار اطلاعات حساس تری شده اند.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: این اقدام باعث شد همه ساختار بیمه ای اسراییل به حال آماده باش در آیند و حمله سایبری به شیربیت محور اصلی نشست مسوولین مالی داخلی باشد.

به اعتقاد نویسندگان مقاله هکرها ساختار مالی و سایبری اسراییل را به استیصال کشانده اند، در حالی که مدیرعامل شرکت بیمه شیربیت (Shirbit Zvi Liboshor) تأکید می کند به توصیه طرف های متخصص هر نوع باجی را به هکرها نخواهد داد، از سوی دیگر متخصصان امور مالی تأکید می کنند برای این شرکت بهتر آن است که هرچه سریعتر این پرونده را حتی با پرداخت پول مختومه کند.

اما ظاهراً ساختار پدافند سایبری اسراییل مسوول اصلی تصمیم گیرنده در این باره است. به اعتقاد کارشناسان یکی از دلایل مخالفت ساختار امنیت سایبری با پرداخت باج آن است که هکرها تصور نکنند اطلاعات بسیار مهم در اختیار دارند در حالی که برخی دیگر از کارشناسان تأکید می کنند این امر به دلیل آن است که اطمینان حاصل شده است که هکرها از یک طرف متخاصم با اسراییل هستند.

یکی از حقوقدانان متخصص در جرایم رایانه ای و الکترونیکی هم معتقد است اگر به این باور برسیم که هکرها ساکن کشورهای متخاصم همچون ایران باشند، پرداخت باج به آنها یک جنایت قابل تعقیب در اسراییل خواهد بود.‎یک کارشناس سایبری رژیم صهیونیستی هم در گفتگو با رادیو اف ام103 گفت: وقتی ما درباره سرقت اطلاعات این شرکت صحبت می کنیم نباید تصور کرد دزدی وارد یک خانه شده و محتویات یک کمد را به سرقت برده است، ما درباره اطلاعاتی صحبت می کنیم که اگر بخواهیم آن را برای افکار عمومی مجسم کنیم همانند به سرقت رفتن محتویات یک کشتی بزرگ است. این کارشناس که جزو بنیانگذاران سیستم امنیت الکترونیکی اسراییل است، اضافه کرد: ما بر این باوریم که هکرهایی که وارد شرکت شیربیت شدند از سوی طرف هایی با انگیزه های سیاسی هم حمایت می شوند، هکرها گرچه به روی دریافت پول تأکید دارند، اما آنچه مشخص است آنها قصد دارند بیشترین آسیب و زیان را به ما وارد کنند.‎

منبع:تسنیمنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :