fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273680

۲۰ درصد نیاز کشور به موبایل در داخل تولید خواهد شد

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس پیش بینی ‎های انجام شده، ۲۰ درصد از نیاز کشور به تبلت و گوشی همراه در داخل تولید خواهد شد.
undefined

فناوران- ستار هاشمی در حاشیه بازدید از کارخانه تولید تبلت و گوشی همراه سپهبد مراغه افزود: هم اکنون نیاز کشور به تبلت و گوشی همراه، حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون دستگاه است که با ایجاد خطوط تولید بخش مهمی از آن می تواند از طریق واحدهای صنعتی داخلی تامین شود.

وی درباره راه اندازی واحد تولید تبلت در مراغه ادامه داد: این واحد تولید تبلت و گوشی می تواند تامین کننده نیازهای داخلی کشورمان در زمینه تولید این دستگاهی به روز باشد.

هاشمی اضافه کرد: با توجه به نیازهای موجود برای بهره گیری از فضای مجازی برای آموزش و تحقیقات، تولید تبلت و گوشی های هوشمند بیش از پیش ضروری و حیاتی است.

وی گفت: هم اکنون نیز با وجود تحریم های اعمال شده علیه کشورمان، تبلت نارتب ۲ به عنوان تولید اصلی این واحد تولیدی در حال یافتن جایگاه خود  در بازار داخلی است.

وی افزود: این تبلت تولید داخل علاوه بر ویژگی های به روز متناسب با نیازهای بومی و فرهنگی و نیز اجتماعی کشورمان بوده و از فناوری های مدرن نیز برخوردار است.

هاشمی اعلام کرد: کارخانه تولید تبلت سپهبد توسط شرکت توسعه راهکارهای هوشمند امین ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه تبلت را دارد و در آِینده نزدیک با راه اندازی خط جدید، توانایی تولید گوشی های هوشمند به روز را نیز خواهد داشت.

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز گفت: کارخانه تولید تبلت سپهبد با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی اولین واحد تولید تبلت هوشمند در کشور است.علی موسوی حسینی افزود: با راه اندازی این واحد تولیدی زمینه اشتغال برای ۸۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

وی اضافه کرد: این واحد تولیدی همچنین ظرفیت تولید و صادرات محصولات تولیدی هوشمند خود به بازارهای داخلی و خارجی و صادرات این بخش را دارد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

منبع:ایرنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :