fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273682

بهره مندی ۷۰ درصد دانش آموزان از شبکه شاد

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: وجود بازرسی امری ضروری برای تحقق اهداف و مأموریت ها است.
undefined

فناوران - محسن حاجی میرزایی در دوازدهمین نشست از سلسله برنامه های گفتگو با محور تحول که با حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور و جمعی از معاونانشان و اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مدیران کل استان ها و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش سراسر کشور که از طریق ویدیو کنفرانس و شبکه شاد در برنامه حضور داشتند، برگزار شد، اظهار کرد: در کنار مشکلات ناشی و شیوع کرونا فرصت های خوبی نیز ایجاد شد یکی از این فرصت ها این است که هر هفته همایشی با مشارکت بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران تصمیم گیر آموزش وپرورش برگزار می کنیم درحالی که قبل از کرونا چنین جلسه ای سالی یک بار برگزار می شد.

وی گفت: جامعه، ساختن هویت و شخصیت دانش آموزان و ساختن آینده را به آموزش و پرورش  سپرده است و خانواده ها نیز بهترین سرمایه شان را به ما سپرده اند بنابراین سرمایه اصلی ما اعتمادی است که خانواده ها به ما دارند.

وزیر آموزش وپرورش اعتماد جامعه را امری ضروری برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت برشمرد و عنوان کرد: باید مراقب اعتماد جامعه باشیم و  باید کارمان را باکیفیت انجام و اهدافمان را محقق سازیم.

وی وجود بازرسی را شرط ضروری حرکت در جهت اهداف دانست وادامه داد: بازرسی از اجزای مهم مجموعه آموزش وپرورش است و بدون آن اهداف محقق نمی شود بنابراین بازرسی را جز مهم تداوم کارها می دانیم پس اگر کار به خوبی انجام شود که نشانه همکاری و همراهی های خوب دو دستگاه است و مسیر آینده نیز هموار می شود.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا همه بخش های جامعه غافلگیر شدند چراکه تا پیش از این  راه و روش هایی برای انجام فعالیت ها وجود داشت و همه چیز را با آن روش ها تنظیم شده بود اما به یک باره همه روش ها و مأموریت های ما با مخاطره روبه رو شد و باید در شرایط جدید هم راهی می ساختیم و هم راهی را طی می کردیم.وی با بیان بهره مندی بیش از ۷۰ درصدی دانش آموزان از آموزش های شبکه شاد، اظهار کرد: در میان اپلیکشن های فضای مجازی، هیچ ابزاری به اندازه شاد گسترده و کاربردی تر نیست به طوری که شاد بزرگ ترین شبکه ای اینترنتی داخل کشور است.

وی با اشاره به تمجید رهبر معظم انقلاب از عملکرد آموزش وپرورش در مواجه با کرونا و راه اندازی شبکه شاد، تصریح کرد: البته شرایط به گونه ای نیست که همه دانش آموزان از شاد استفاده کنند بنابراین مدرسه تلویزیونی را با همکاری صداوسیما راه اندازی کردیم. خوشبختانه دسترسی به تلویزیون گسترده است و پوشش شبکه ای تلویزیون بالای ۹۷ درصد است.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: علاوه بر آموزش های شاد و مدرسه تلویزیونی برای آن دانش آموزانی که به هیچ یک از آموزش های مجازی دسترسی ندارند، توسط راهبران آموزشی، بسته های آموزشی ارایه می شود و حتی در برخی روستاهای کم جمعیت آموزش ها به صورت حضوری انجام می شود.

حاجی میرزایی گفت: همراهی و همکاری صددرصدی با سازمان بازرسی را شرط تحقق مأموریت های خود می دانیم بنابراین ما در برابر قانون خاضع هستیم.وی گفت: به دنبال آن هستیم تا از اعتماد جامعه به نظام مراقبت کنیم و امیدوارم این نشست مشترک به بهتر شدن همکاری بین دو دستگاه بینجامد.

منبع:آموزش و پرورش نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :