fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273684

دستگیری جاعل درگاه های بانکی در تهران

رییس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فیشینگ کار حرفه ای (کلاهبرداری اینترنتی) که اقدام به برداشت غیرمجاز ازحساب افراد می کرد، خبر داد و گفت: این متهم با طراحی درگاه های جعلی بانکی، اقدام به برداشت بیش از ۳ میلیارد ریال از حساب بانکی کاربران کرده بود.
undefined

فناوران - سرهنگ داود معظمی گودرزی افزود: با ارجاع تعداد زیادی پرونده به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: در بررسی های اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد مالباختگان جهت ورود به اینترنت بانک یکی از بانکهای کشور از طریق جستجو در موتور جستجوگر گوگل و بدون توجه به آدرس URL صحیح بانک مورد نظر، به درگاه اینترنت بانک جعلی هدایت شده اند و پس از سرقت اطلاعات بانکی آنان، از حسابشان مبالغی به صورت غیر مجاز برداشت شده است.

معظمی گودرزی افزود: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت معلوم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.  

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اعتراف فرد دستگیرشده به جرائم سایبری خود  فت: با توجه به اسناد و مدارکی که در روند رسیدگی به پرونده به دست آمده است، متهم به ساخت درگاه های جعلی فیشینگ با عنوان اینترنت بانک اعتراف کرد و اظهار داشت که با این روش اطلاعات حساب بانکی افراد زیادی را سرقت کرده است.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که نام بانک و سامانه بانکداری خود را در گوگل جستجو می کنید علاوه بر لیست نتایج به آدرس سایت نیز دقت داشته باشید و از صحت آن اطمینان پیدا کنید. هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز توصیه های پیشگیرانه متناسب با آخرین شیوه و شگردهای متهمین به سایت پلیس فتا به نشانی  cyberpolice.ir مراجعه کنید.

منبع:پلیس فتانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :