fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 768
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1390 0:0

حل مشکلات شبکه اینترنت یک اقدام مدیریتی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد: حل مشکلات و چالش های شبکه اینترنت یک اقدام مدیریتی است که باید در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

وایمکس نیوز- علی منصوری رضی مراد با اشاره به اینکه تلاش‌هایی برای ساماندهی وضعیت اینترنت در کشور شده، گفت: با وجود این در شرایط فعلی این شبکه به وضعیت قابل قبولی همچنان دست نیافته است.وی با بیان اینکه حل مشکلات و چالش‌های شبکه اینترنتی یک اقدام مدیریتی است، ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطاعات باید اقدامات قابل قبولی را در این راستا انجام دهد.وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از کشورهای جهان حتی دورترین روستاهای آنها به شبکه اینترنت مجهز هستند و بسیاری از کارهای روزانه خود را از این طریق انجام می دهند، بیان کرد: بارها دیده شده دسترسی به این شبکه در شهر های بزرگ کشورمان با مشکلاتی همراه است.
منصوری با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود تا تمامی افراد به راحتی به این شبکه دسترسی داشته باشند، افزود: باید این امکان برای تمامی روستاهای کشور فراهم شود تا به این شکل بسیاری از کارها به صورت الکترونیکی و اینترنتی انجام شود.این درحالی است که براساس آخرین آمار اعلام شده، ایران حدود 27/5 میلیون نفر کاربر اینترنت دارد که تنها یک میلیون نفر از این تعداد مشترک اینترنت پرسرعت از طریق ADSL هستند و سهم اینترنت پرسرعت بی سیم از پروتکل وایمکس نیز در کشور بسیار ناچیز است.
با وجود این تعداد کاربر اینترنت گفته شده که ضریب نفوذ اینترنت دایل آپ در کشور حدود 34 درصد است و این امر نشان از تحقق اهداف برنامه چهارم در این بخش دارد. اما به اعتقاد کارشناسان، از آنجا که ضریب نفوذ اینترنت در دنیا از شاخص کاربران پرسرعت سنجیده می‌شود در این مقوله کشور ما جایگاه مناسبی را به خود اختصاص نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :