fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273474
تاریخ انتشار : 4 آذر 1399 12:26

مشکلات کارآفرینی با راهکارهای خلق الساعه حل نمی شود

نایب رییس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران گفت: برای حل مشکلات فعلی اکوسیستم کارآفرینی نباید منتظر معجزه ماند یا راهکارهایی ابداع کرد؛ بلکه باید به راهکارهای موجود که بر اساس علم اقتصاد به روشنی مشخص شده عمل کرد و پای عملی شدن شعارها ماند.
undefined

فناوران - فرزین فردیس به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی گفت: متاسفانه یکی از مشکلات فعلی برای کارآفرینان، نبود قدرت برنامه ریزی و پیش بینی پذیری حتی برای کوتاه مدت است. کسانی که می خواهند در حوزه دانشی فعالیت و سرمایه گذاری کنند، درواقع بر پروسه ای طولانی مدت کار می کنند. کوتاه ترین زمانی که فعالان حوزه دانش بنیان بتوانند از خطوط تولید یا فرمولاسیون دانش بنیان نتیجه بگیرند، دو سال است و در این پروسه طبیعی است که وقتی تلاطم های اقتصادی بالا رود، وقت و انرژی کارآفرینان صرف مسایلی می شود که شاید به خودی خود اهمیت چندانی ندارد.

فردیس درباره محدودیت های تجاری موجود، گفت: متاسفانه در حال حاضر تبادل تجاری به قدری سخت شده است که حتی خرید یک قطعه کوچک هم با مانع روبه روست. با توجه به این نکته که کارآفرینان جوان و فعالان حوزه دانش بنیان، سرمایه بنگاه های بزرگ را ندارند تا بتوانند موانع تجاری را دور بزنند. بنابراین در این پروسه طاقت فرسا عمده کارآفرینان دست از تلاش برمی دارند و ناامید می شوند. نایب رییس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران بر این باور است که برای حل مشکلات فعلی اکوسیستم کارآفرینی نباید منتظر معجزه ماند یا راهکارهایی از نو ابداع کرد. بلکه راهکارهای موجود را علم اقتصاد به روشنی مشخص کرده است و باید تنها به همه حرف هایی که گفته می شود، عمل کنیم. او افزود: به نظر من مهم ترین مشکل ما این است که هیچ وقت به راهکارهای عملیاتی توجه نمی کنیم و همیشه دنبال ساده ترین راه ها یا ایجاد راه حل های خلق الساعه هستیم. فردیس درخصوص روی کار آمدن وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: خوشبختانه از زمان حضور آقای رزم حسینی در وزارت صنعت، شاهد هستیم که عملا قفل بسیاری از مراحل کاری باز شده است و ایشان نشان داده اند که اگر بخواهند می توانند اقدامات حایز اهمیتی انجام برای فعالان اقتصادی انجام دهند. همچنان که در حوزه صادرات و واردات، مصوباتی که قبلاً صادرشده و همه آنها به نوعی مانع برای فعالان اقتصادی بودند، در همین مدت رفع ابهام شدند. فعالان اقتصادی به خصوص صادرکنندگان در حال حاضر بسیار امیدوار هستند که همچون قبل بتوانند فعالیت های خود را از سر گیرند و در حوزه واردات مواد اولیه هم گشایش های مهمی صورت گیرد.

منبع:اتاق ایراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :