fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273576
تاریخ انتشار : 11 آذر 1399 11:37

فراخوان تامین اجتماعی برای مشارکت در پروژه های استحقاق سنجی

سازمان تامین اجتماعی طی نامه ای به سازمان نصر کشور، از تمامی فعالان سامانه های اطلاعاتی سلامت برای پیاده سازی API های کاربردی، دعوت به همکاری کرده است.
undefined

فناوران - سازمان تامین اجتماعی طی نامه ای از شرکت های فعال برای حضور در پروژه های استحقاق سنجی و نسخه پیچی الکترونیکی دعوت به عمل آورد.

در این نامه تاکید شده است که سازمان تامین اجتماعی تلاش کرده سرویس های مرتبط با بیمه را مستقل از نوع سامانه، در قالب واسط های برنامه نویسی کاربردی (API) تولید کند تا این امکان فراهم شود که تمامی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی سلامت بتوانند قواعد بیمه ای و درمانی این سازمان را از طریق سامانه های خود و بدون لزوم استفاده موازی مراکز از سامانه های تحت مالکیت سازمان ارایه دهند.

بر اساس فراخوان سازمان تامین اجتماعی، این یک اقدام بسیار مهم در راستای تحقق توسعه سلامت الکترونیک است. در این اقدام، از یک سو شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی سلامت با استفاده از این واسط ها، کیفیت ارایه خدمت در بستر سامانه خود را بهبود داده و از سوی دیگر ارایه دهندگان خدمات سلامت در یک فضای رقابتی امکان انتخاب بهترین سامانه، متناسب با نیازمندی های کسب وکار خود را دارند و دیگر نیازمند ثبت اطلاعات موازی در سامانه های این سازمان نخواهند بود.

در این نامه، ضمن قدردانی از همراهی مسوولانه اعضای کمیسیون سلامت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای در جلسات فیمابین مرتبط با این اقدام، از تمامی فعالان حوزه فناوری اطلاعات که در حیطه سامانه های اطلاعاتی سلامت فعالیت دارند درخواست شده برای پیاده سازی این واسط های برنامه نویسی کاربردی (APIها) به سایت apiissue.tamin.ir برای پیگیری موضوع و ثبت درخواست مراجعه کنند.

منبع:نصرتهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :