fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 33976
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1392 9:37

«شاهکار» کسب و کار واحدهای صنفی را مکانیزه می کند

مدیرعامل شرکت پگاه سیستم دیروز در مراسم رونمایی از نرم افزار شاهکار گفت: اگر به اندازه نیم فاز پارس جنوبی در صنعت فناوری اطلاعات سرمایه گذاری شود، خواهیم دید که پس از 10 سال چه بازگشت سرمایه ای خواهد داشت و قطعا درآمدزایی کشور از صنعت نفت فاصله خواهد گرفت.

فناوران- مهدی صادقی با بیان اینکه در حال حاضر معضل بزرگ صنعت نرم‌افزارکشور اهمیت ندادن به فضای اقتصاد اطلاعات است، افزود: متاسفانه ما همیشه عقب هستیم و همچنان به صنایع دیگر بیشتر اهمیت داده می‌شود.
وی گفت: اگر ریل‌گذاری درستی در این فضا داشته باشیم به طور یقین اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد و فارغ‌التحصیلان جای مناسبی برای فعالیت پیدا خواهند کرد و درآمدزایی و پیشرفت کسب و کار نیز به تبع آن بالا خواهد رفت.
صادقی همچنین گفت: درخواست صنف از دولت جدید این است که سرانه و قوانین مناسبی برای صنعت نرم‌افزار در نظر بگیرد. متاسفانه متولی این صنعت مشخص نیست به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی از قراردادهای شرکت‌های نرم‌افزاری بیمه کسر می‌کند، بانک‌ها به آنها تسهیلات نمی‌دهند و با وجودی که شرکت‌های نرم‌افزاری از مالیات معافند از آنها مالیات دریافت می‌شود.
وی افزود: این مشکلات باعث شده تا سرمایه‌گذاران ترجیح دهند در حوزه‌های صنعت و ساخت و ساز مسکن سرمایه‌گذاری
کنند.

شاهکار، نرم‌افزاری برای کسب و کار هوشمند
مدیرعامل شرکت پگاه سیستم در ادامه در تشریح قابلیت‌ها و دلیل تولید نرم‌افزار شاهکار گفت: یکی از ضعف‌های عمده بازار ایران این است که صنوف نرم‌افزار مقابل اطمینانی که از طریق آن بتوانند کسب و کارشان را مکانیزه کنند، در اختیار ندارند از این رو بر آن شدیم محصولی جدیدی با نام تجاری شاهکار در این راستا تولید کنیم که جوابگوی تمام دغدغه فروشندگان در محیط کسب و کار باشد.
صادقی با بیان اینکه نرم‌افزار شاهکار ویژه فروشگاه‌ها و کسب و کارهای کوچک است و راه‌حلی جامع و مناسب برای پوشش دادن نیازهای مدیریتی و حسابداری فروشگاه‌ها و شرکت‌ها به شمار می‌آید، افزود: شاهکار این امکان را به مدیران می‌دهد که در لحظه بر مبنای اطلاعات تصمیم‌گیری کنند. کاری که پیش از این بر مبنای حس خود انجام می‌دادند.
وی همچنین با اشاره به نصب صندوق‌های مکانیزه فروش در بنگاه‌های تجاری گفت: سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است؛ تا پایان سال 93 تمامی‌ فروشگاه‌ها و بنگاه‌های تجاری باید مجهز به سیستم‌های مکانیزه فروش باشند که نرم‌افزار شاهکارمی‌تواند در این خصوص نیازهای آنها را مرتفع کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در راستای جمع‌آوری اطلاعات واحدهای صنفی و تجهیز آنها به سیستم مکانیزه فروش با نظام صنفی رایانه‌ای همکاری خواهید داشت یا خیر؟ گفت: در صورت لزوم با نظام صنفی رایانه‌ای همکاری خواهیم داشت. مهم این است که اکنون نیازی در بازار احساس می‌شود که باید جوابگوی آن باشیم و قطعا مشتری خیلی بیشتر از انتظار خواهد بود.
صادقی گفت: شرکت پگاه سیستم در راستای تحقق بخشیدن به اهداف دولت الکترونیک و زمینه‌سازی برای دسترسی همه اقشار جامعه به خدمات الکترونیک و با بهره‌گیری از متخصصان جوان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به تولید نرم‌افزار شاهکار کرده است و شاهکار نخستین نرم‌افزار در این حوزه است که موفق به کسب گواهی تاییدیه فنی شورای عالی انفورماتیک و گواهینامه ارتقای نظام سلامت اداری و همچنین مجوز ثبت وزارت ارشاد شده است.
وی حسابداری، انبارداری، خرید و فروش، دریافت و پرداخت حقوق و دستمزد و CRM را از دیگر قابلیت‌های نرم‌افزار شاهکار عنوان کرد.
صادقی در مورد قیمت این محصول گفت: قیمت این محصول برای نسخه پایه از 75 هزار تومان شروع می‌شود تا بسته کامل شرکتی که قیمت آن دو میلیون و نیم است.

مدیرعامل شاتل، مهمان ویژه
مدیرعامل شرکت شاتل که به عنوان مهمان در مراسم رونمایی از نرم‌افزار شاهکار حضور داشت دلیل حضور خود را همکاری شرکت شاتل برای ایجاد بسترهای اینترنتی این نرم‌افزار عنوان کرد و گفت: تمام افرادی که در صنف نرم‌افزار مشغول به فعالیت هستند به گونه‌ای عاشق‌اند. چراکه که با وجود تمام سختی‌ها و ناهمواری‌ها همچنان استقامت می‌کنند و در گردونه بازار می‌مانند.
نخجوانی افزود: جمع‌آوری دیتای واحدهای صنفی که اکنون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای روی آن کار می‌کند نیازمند بستر اینترنتی خوب است که شاتل در این زمینه همکاری لازم را دارد و شرکت‌های PAP با تشکیل کنسرسیوم آن را ایجاد خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :