fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 245755
تاریخ انتشار : 2 مهر 1397 11:1

کارمندان گوگل ایمیل های دراگون فلای را پاک کنند

بعد از اینکه کارمندان گوگل به دلیل ساخت موتور جست وجوی دستکاری شده برای چینی ها اعتراض کردند و حتی چند نفری هم اعلام کردند که این ننگ را نمی پذیرند و استعفا دادند، حال مدیران این شرکت ایمیلی را به صورت یادداشت به تمام کارمندان شرکت فرستاده اند که در آن جزییات کاملی از این موتور جست وجوی چینی ارایه شده و نشان می دهد این برنامه تا چه حد پیشرفته است و اصلا در مراحل ابتدایی نیست. اما نکته جالب اینجاست که آنها سپس از کارمندان خود خواسته اند که این ایمیل را خیلی زود پاک کنند تا بعدا به مشکلی برخورد نکنند.
undefined
CNBC- این یادداشت که توسط یکی از مهندسان گوگل نوشته شده است، از کارمندان می خواهد که در ساخت این محصول کمک کنند. این یادداشت از اوایل ماه میلادی جاری در حال دست به دست شدن است و مدیریت منابع انسانی این شرکت به کارکنانش ایمیل زده و از آنها خواهش کرده است که این یادداشت را پاک کنند. گفته می شود که این یادداشت حاوی جزییات مهمی از پروژه دراگون فلای بوده که تا قسمتی با حرف های مدیرعامل گوگل درباره آن تناقض دارد.
این در حالی است که قبلا ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل درباره این پروژه ادعا کرده بود که پروژه این شرکت برای ورود به بازار چین و ساخت موتور جستجوی چینی در مراحل ابتدایی و حتی آزمایشی خود قرار دارد. وی همچنین مدعی شده بود که این شرکت به ساخت موتور جست وجوی مستقل حتی نزدیک هم نشده و حتی مشخص نیست که این شرکت بخواهد این پروژه را ادامه دهد یا خیر. اما جزییاتی که در یادداشت این مهندس گوگل دیده می شد، این حرف ها را کاملا نقض می کرد. 
در همان ابتدای زمزمه های ورود گوگل به بازار اینترنت چین، رسانه ها اعلام کردند که این شرکت باید برای ورود به بازار کشور چین از قوانین سخت گیرانه و محدودکننده آن پیروی کند و حتی دست به سانسور در موتور جست وجویش بزند. 
همین امر کارمندان گوگل را حسابی برآشفته کرد. بیش از هزار نفر از کارمندان این شرکت با امضای نامه ای به تلاش گوگل برای ساخت نسخه سانسور شده موتور جست وجوگرش برای چین اعتراض کردند. کارمندان در این نامه خواستار شفافیت هر چه بیشتر و در نظرگیری حقوق بشر حین تصمیم گیری ها یشان شده اند، زیرا پایش اینترنت و همکاری با دولت چین، می تواند به ساکت کردن صدای معترضان و به خطر انداختن اطلاعات فعالان سیاسی یا اجتماعی منجر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :