fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273678
تاریخ انتشار : 17 آذر 1399 10:58

بر اساس نتایج نظرسنجی Ipsos

آینده آموزش عالی در فضای مجازی رقم می خورد

شرکت Ipsos در یک نظرسنجی از افراد بزرگسال در ۲۹ کشور، آینده آموزش عالی در ۵ سال بعد را بررسی کرده است. اکثر پاسخ دهندگان می گویند که شکاف بین آموزش آنلاین و حضوری دوران کرونا، باقی می ماند.
undefined

فناوران- بر اساس نظرسنجی Ipsos که برای مجمع جهانی اقتصاد انجام شده است، در سال ۲۰۲۵، آموزش عالی ترکیبی از آموزش آنلاین و حضوری خواهد بود.

در حالی که جهان بعد از موج دوم کرونا در حال تجدید قوا بود، در ماه اکتبر، در یک نظرسنجی که در ۲۹ کشور دنیا انجام شد، از بیش از ۲۷۵۰۰ فرد بزرگسال سوال شد که فکر می کنند در پنج سال آینده آموزش عالی در کشورشان چگونه باشد. اکثر پاسخ دهندگان تصور می کنند شکاف بین آموزش آنلاین و حضوری که در دوران همه گیری کرونا ایجاد شده است، در آینده باقی می ماند.

پاسخ دهندگان در چین و ژاپن معتقد بودند که آموزش عالی بیشتر به صورت حضوری خواهد بود.

بیش از نیمی از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، اعتقاد دارند که آموزش حضوری ارزش هزینه کردن را دارد.

بیش از سه چهارم پاسخ دهندگان (۷۲ درصد) در جواب به این سوال گفته اند که اگر میزان آموزش مجازی بیشتر از حضوری نباشد، حداقل به همان اندازه خواهد بود.

در این همه گیری، با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و ترکیب شدن آموزش آنلاین و حضوری، ۳.۱ میلیارد دانش آموز و دانشجو تحت تاثیر قرار گرفتند.

 حرکت به سمت آموزش آنلاین
آموزش عالی در پنج سال آینده تغییرات بسیاری خواهد داشت.

حدود یک چهار از پاسخ دهندگان (۲۳ درصد) معتقدند آموزش عالی بیشتر به صورت آنلاین خواهد بود. این در حالی است که حدود نیمی از آن ها (۳۹ درصد) فکر می کنند آموزش به صورت ترکیبی از آنلاین و حضوری خواهد بود و فقط ۲۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد دارند که آموزش بیشتر یا فقط به صورت حضوری خواهد بود.حدود نیمی از پاسخ دهندگان در چین (۴۸ درصد) و نیمی از پاسخ دهندگان در ژاپن (۴۷ درصد) که کشورهایی با آمار ابتلای کرونای کمتر هستند، معتقدند آموزش به سبک سنتی و حضوری جایگاه خود را حفظ می کند.

این در حالی است که حدود یک سوم از بزرگسالان در هند (۳۱ درصد) که دومین کشور با بیشترین آمار ابتلا به کرونا در جهان است، همچنین کمتر از یک پنجم از بزرگسالان در برزیل (۱۸ درصد) سومین کشور با بیشترین آمار ابتلا، موافق آموزش حضوری هستند.

بررسی هزینه ها
این نظرسنجی همچنین به دیدگاه های مختلفی درباره هزینه آموزش عالی حضوری رسیده است. سوال این است که ایا آموزش عالی به صورت حضوری ارزش هزینه کردن دارد؟
به طور متوسط، در این ۲۹ کشور، بیش از نیمی از افراد (۵۳ درصد) موافقند که آموزش عالی به صورت حضوری ارزش هزینه کردن را دارد و بیش از یک سوم آن ها (۳۶ درصد) با این موضوع مخالفند.

چین (۸۱ درصد)، سوئد (۷۸ درصد)، عربستان صعودی (۶۹ درصد)، هند (۶۸ درصد)، هلند (۶۴ درصد)، مالزی (۶۳ درصد)، سنگاپور (۶۲ درصد) و آلمان (۶۱ درصد) بیش از سایر کشورها موافق بودند که آموزش حضوری ارزش هزینه کردن را دارد.

در حالی که در شیلی (۵۹ درصد)، ایتالیا (۵۷ درصد)، روسیه (۵۱ درصد)، برزیل (۵۱ درصد) و کره جنوبی (۵۱ درصد)، بیش از نیمی از بزرگسالان معتقدند آموزش حضوری ارزش هزینه کردن را ندارد.

در سطح جهان، افراد بزرگسال که در بازه سنی ۵۰-۷۴ سال (۵۵ درصد) هستند و بیشترشان تحصیلات دانشگاهی دارند (۵۹ درصد) بیشتر معتقدند که آموزش عالی به صورت حضوری در کشورشان، ارزش هزینه کردن را دارد.

منبع:پژوهشگاه فضای مجازینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :