fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273706
تاریخ انتشار : 17 آذر 1399 12:40

اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون

گسترش فعالیت های آمازون در فرانسه با مخالفت گروه های مختلف روبه رو شده است.
undefined

فناوران- طی روزهای گذشته فعالان تغییرات و آب و هوایی در فرانسه نسبت به گسترش فعالیت های آمازون در این کشور اعتراض کردند. روز جمعه آنان به نشانه اعتراض جعبه های ارسال بسته های آمازون را جلوی ساختمان وزارت اقتصاد این کشور تلنبار کردند.

این درحالی است که آمازون با تأخیر، کمپین تخفیف خرید در جمعه سیاه در فرانسه را اجرا کرده است. این معترضان متعلق به ۳ گروه مختلف بودند و بنری روی نمای بیرونی ساختمان نصب کردند که روی آن شعار «تغییر مالک» و تصاویر جف بزوس (مدیر ارشد اجرایی آمازون) و امانوئل ماکرون (رئیس جمهور فرانسه) دیده می شد.

یکی از سخنگویان معترضان در این باره می گوید: آمازون علاوه بر نابودی فرصت های شغلی در فرانسه به آب وهوا نیز خسارت می زند. این شرکت تاکنون چند انبار در فرانسه ساخته و تصمیم دارد سازه های بیشتری را نیز بسازد.

معترضان معتقدند این خرده فروشی آنلاین آمریکایی عامل اصلی تغییر کاربری زمین های کشاورزی است، این فرایند به میزان قابل توجهی به تغییرات آب و هوایی و از بین رفتن تنوع محیط زیست دامن می زند.

طی دوره همه گیری کووید ۱۹ درآمد آمازون به شدت افزایش یافت و توانایی آن برای حفظ فروش کالا طی قرنطینه باعث سرخوردگی مخالفان این شرکت شده که معتقدند این روند به کسب و کارهای کوچک صدمه می زند و فرهنگ مصرف گرایی را ترویج می کند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :