fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 32397
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1392 11:14

متن هايي كه زندگی می بخشند

از کار روزمره که فارغ می شوی، پای در خیابان های شلوغ و پرصدایی می گذاری که صدایشان همچون باز و بسته شدن آرواره های هیولایی آهنین است که هرچه لطافت است می بلعد و هیچ چیز باقی نمی گذارد. هر چه سبزی است و روشنی لابه لای دود و هیاهیوی شهری هیچ می شوند. شهر پر است از حرکت، ولی به قول مرحوم شکیبایی رنگ روح زندگی سبز نیست.

احسان طریقت

از میان ترافیک و همهمه‌ شهر و قیل و قال مردم که رد می‌شوی، گوشه‌ای دنج می‌یابی که دمی بیاسایی و از رنگ‌ خاکستری شهر فاصله بگیری. چیزی لازم داری که با طعم چای قند پهلویی که کنارت است بیامیزی و روح و ذهنت را جلایی دوباره ببخشی و رنگ روح زندگی به آن بزنی. و چه طعمی بهتر از مزه‌مزه کردن کلمات کتاب یا داستانی که رنگ زندگی در میان سطرهایش جاری باشد. بعضی نوشته‌ها چنان روحی در خود دارند که امید و زندگی را به خواننده منتقل می‌کنند. نوشته‌هایی که به تعبیری خون در رگهایش جریان دارد. لازم نیست نوشته اثری باشد فاخر و برنده بزرگ‌ترین جوایز ادبی، بلکه کافی است متنی باشد از دل برآمده که بر دل نشیند. نوشته‌هایی ساده که این روزها در گوشه و کنار مجموعه داستان‌ها، کتاب‌ها و مجلات مختلف دیده و خوانده می‌شوند از همین دسته هستند.
ساده نوشتن و نوشتن از آنچه شاید ساده به نظر بیاید می‌تواند آنچنان تاثیری به جای بگذارد که یک داستان کوتاه نقل محافل مختلفی شود و دهان به دهان منتقل شده و حس مثبتی منتقل کند. حسی که در لایه‌های درونی بسیاری از مردم شاید خاک گرفته باشد می‌تواند خیلی ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنیم تکانده شود و جلا بیابد. کتاب را که می‌بندی، ناخودآگاه لبخندی برلبانت نقش بسته، یا اشکی از چشمانت جاری شده. اما هر چه که هست، حس خوبی است که تنها با چند دقیقه خلوت و هم‌ صدایی با کلمات یک نوشته کوتاه به دست آمده است. نوشته‌هایی هستند که ساده‌اند ولی رنگ روح زندگی‌شان سبز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :