آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183452
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1395 10:42
تعداد بازدید : 653

در واکنش‌ به اظهارات رییس جمهور در خصوص فضای مجازی

آغاز خدمات دهی اپراتورهای مجازی موبایل تا آخرسال

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ارایه موافقتنامه اصولی به ۱۶متقاضی اپراتور مجازی موبایل در کشور خبر داد و گفت: احتمالا برخی از این شرکت ها، بتوانند تا آخرسال سرویس ارایه کنند.

مهر- صادق عباسی شاهکوه، در مورد آخرین وضعیت طرح ورود اپراتورهای مجازی به بازار تلفن همراه کشور گفت: تاکنون به ۱۶ متقاضی، موافقتنامه اصولی ارایه شده است و این شرکت ها در حال رایزنی برای توافق با اپراتورهای فعلی تلفن همراه کشور هستند تا بتوانند از امکانات شبکه این اپراتورها استفاده کنند.
وی با بیان اینکه این شرکت ها ۶ ماه زمان دارند تا قرارداد نهایی خود با اپراتورهای موبایل را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه کنند، افزود: پس از این مرحله، پروانه بهره برداری از اپراتور مجازی موبایل برای این شرکت ها صادر می شود و آنها می توانند نسبت به ارایه خدمات اقدام کنند.
معاون رگولاتوری با بیان اینکه اولین موافقتنامه های اصولی برای برخی از این شرکت ها اسفندماه ۹۴ صادر شده است، ادامه داد: با احتساب ۶ ماه فرصت، این شرکت ها باید تا مردادماه توافق نهایی خود با هر یک از ۳ اپراتور موبایل فعلی را به رگولاتوری اعلام کنند.
عباسی شاهکوه با بیان اینکه هنوز هم زمان برای سایر متقاضیان دریافت پروانه بهره برداری از اپراتور مجازی وجود دارد اضافه کرد: ۸ متقاضی نیز در صدد تکمیل مدارک و ضمانت نامه برای دریافت موافقتنامه اصولی هستند و ممکن است بتوانند این موافقتنامه را دریافت کنند.
معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: در صورتیکه طبق تاریخ پیش بینی شده، پروانه بهره برداری از این خدمات در نیمه دوم سال جاری صادر شود، به نظر می رسد اپراتورهای مجازی بتوانند تا پایان سال، سرویس دهی خود را آغاز کنند. وی از تخصیص رنج شماره مجزا به اپراتورهای مجازی موبایل در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون یک رنج ۵۰ میلیون شماره ای برای این اپراتورها رزرو کرده ایم.
عباسی شاهکوه موفقیت اپراتورهای مجازی را در بازار موبایل کشور، مستلزم ارایه سرویس های جدید عنوان کرد و گفت: این اپراتورها اگر بخواهند مانند اپراتورهای فعلی، سرویس های مکالمه، پیامک و دیتا بدهند موفقیتی نخواهند داشت. بلکه باید روی سرویس های ارزش افزوده خانگی و تجاری متمرکز شوند.
وی با بیان طرح تجاری متقاضیان دریافت پروانه اپراتور مجازی موبایل گفت: این اپراتورها درنظر دارند سرویس های خاصی از جمله سلامت، ویدیو و کنتور هوشمند را به متقاضیان ارایه دهند.
معاون رگولاتوری با بیان اینکه نرخ خدمات پایه مانند مکالمه و دیتا روی سیم کارت های اپراتورهای مجازی متفاوت از خدمات فعلی اپراتورهای موبایل نخواهد بود، تصریح کرد: درآمد اپراتورهای مجازی موبایل، باید از ارایه سرویس های جدید و متفاوت باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :