آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184535
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395 10:50
تعداد بازدید : 2298

چند کلیک تا مهربانی

گزارش فناوران از گسترش جمع آوری الکترونیکی کمک های مردمی در ماه مبارک رمضان

در روزگاری که عده ای می کوشند با راه اندازی سایت جعلی ثبت نام یارانه ها کلاه از سر مردم بردارند، یا عده ای با ارسال پیامک جعلی برنده شدن در قرعه کشی، پولی به جیب بزنند، عده ای دیگر در ماه مبارک رمضان، راه را برای کمک به افراد نیازمند هموار می کنند.

علی اصلان شهلا
در این گزارش به مرور برخی فعالیت ها در فضای مجازی برای جمع آوری کمک برای نیازمندان پرداخته ایم که می خوانید.
 پروژه های ویژه در مهربانه
سایت خیره مهربانه که به جمع آوری کمک های آنلاین برای موسسات و پروژه های خیریه می پردازد، در ماه مبارک رمضان اقدام به تعریف پروژه های مختلف مربوط به این ماه کرده است.
افطاری برای ایتام و نیازمندان طبس، تهیه سبد غذایی ویژه ماه رمضان برای ایتام، تهیه سبد غذایی ویژه ماه رمضان برای کودکان معلول و اهدای سبد مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان از جمله پروژه های ویژه این سایت برای کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان است.
علاوه بر این پروژه ها، مهربانه از کاربران اینترنت خواسته است به مناسبت این ماه در پروژه هایی نظیر تامین فوری هزینه عمل جراحی نوجوان نیازمند، تامین هزینه های درمان سرطان یه دختر کوچولو، تهیه جهیزیه برای دختری یتیم و تهیه آبسردکن برای مجتمع خوابگاهی دختران دانش آموز نیازمند مشارکت کنند.
نکته قابل توجه این که در ماه مبارک رمضان مشارکت در پروژه های مهربانه سرعت چشم گیری یافته است.
برای مشارکت در پروژه های مختلف سایت مهربانه کافی است کاربران به سایت mehrabane.ir مراجعه کرده و با کلیک روی پروژه مورد نظر خود، مبلغی را (حداقل هزار تومان) وارد کرده و با استفاده از کارت هار عضو شتاب به صورت اینترنتی پرداخت کنند.
 استفاده شهرداری تهران از بستر فاندوران
یکی دیگر از طرح های خیریه تعریف شده در ماه مبارک رمضان امسال، طرح «یک لقمه مهربانی» است. این طرح را شهرداری تهران اجرا می کند و برای جمع آوری هزینه های آن، از بستر سایت فاندوران بهره می برد.
در توضیح این طرح آمده است: «قسمت هایی از شهر تهران، که به کلونی های فقیرنشین معروفند و حتی ممکن است ساکنین آن در یک آلونک ساده بدون ذره ای امنیت جانی درحال زندگی باشند، برای خیلی از مردم حتی وجود خارجی ندارند، جایی که اغلب اوقات یک وعده غذای گرم، نیز نایاب می شود.
جدا از نبود غذای گرم، نبود امنیت و محل زندگی نامناسب، شاید بزرگ ترین مساله، عدم ارتباط ساکنان این محله با دیگر شهروندان باشد که اگر ارتباط قوی وجود داشت با مشارکت های مردمی مشکلات و کمبود امکانات ایشان حل می شد. در این کمپین قصد داریم با کمک به تامین یک وعده تغدیه که شامل شیر، خرما، سبزي، پنير، زولبيا، باميه، سوپ(آش يا حليم)، چای و یک غذای گرم، که هزینه آن 10 هزار تومان است، سفره افطار را در این مناطق با حضور شهروندان داوطلب راه بیندازیم.»
 براساس اطلاعات سایت فاندوران، تاکنون 33 میلیون تومان در 9 روز نخست به این طرح کمک شده است.
افراد خیر برای حمایت از این پروژه کافی است به سایت فاندوران به نشانی fundorun.com مراجعه کنند.
 کمپین به رنگ مهربانی
ماه مبارک رمضان فرصتی برای شرکت های تجاری است که در قالب مسوولیت اجتماعی به فعالیت های خیریه بپردازند. از جمله این شرکت ها، دیجی کالاست که در قالب کمپین به رنگ مهربانی، اعلام کرده بخشی از فروش فروش خود را به انجمن ها و موسسات خیریه اختصاص می دهد.
در توضیح این کمپین آمده است: دیجی کالا در راستای مسوولیت اجتماعی خود، همزمان با ماه مبارک رمضان در قالب جشنواره به رنگ مهربانی، طی چهار هفته (هر هفته یک انجمن) از چهار انجمن مردم نهاد یا موسسه خیریه خصوصی که افراد خاص را تحت پوشش دارند حمایت می کند. اختصاص ۵ درصد از فروش کالاهایی که در قالب جشنواره به رنگ مهربانی به فروش می رسند، می تواند انگیزه مضاعفی برای کاربران و افراد نیکوکار باشد تا به این وسیله در قدمی مشترک، هم پا با یکدیگر گام بزرگی جهت حمایت از افراد بی بضاعت یا بیمارهای خاص برداریم. ازاین رو از همه شما دعوت می کنیم با خرید کالاهای مورد نیاز خود از جشنواره به رنگ مهربانی در این امر نیک شریک باشیم و این سنت پسندیده را نیک بداریم.
 کمپین کلیک مهربان
فروشگاه اینترنتی بامیلو از رقیب خود دیجی کالا عقب نمانده و آنها هم کمپین خیریه کلیک مهربان را راه اندازی کرده اند. این کمپین با همکاری انجمن حمایت از کودکان کار از ابتدای ماه رمضان آغاز شده و به جمع آوری کمک برای این انجمن می پردازد.
در این کمپین، بامیلو برابر با هر ریال کمک از سوی خریداران، به همان میزان به انجمن حمایت از کودکان کار کمک مالی خواهد کرد. همچنین کلیه سفارشاتی که دارای کارت کمک به کودکان کار باشند رایگان ارسال خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :