آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188209
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1395 10:29
تعداد بازدید : 1000

با وجود اعلام وزارت ورزش مبنی بر اینکه هیچ سایتی محوز ندارد

پلیس فتا: تنها سایت همسان گزینی دارای مجوز است

در حالی که وزارت ورزش و جوانان چندی پیش اعلام کرده بود هیچ سایتی از این وزارت خانه مجوز همسریابی اینترنتی را دریافت نکرده است، پلیس فتا مدعی شد سایت همسان گزینی از وزارت ورزش مجوز دارد!

فناوران- علی نیک نفس، رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا گفت: اینکه تنها یک سایت از سوی سازمان ذیربط تایید شده و مجوز فعالیت درخصوص همسریابی دارد و آن هم سامانه ملی همسان گزینی به آدرس hamsan.tebyan.net است، گفت: تنها این سایت تاکنون توانسته است مجوز فعالیت و تاییدیه های لازم را دریافت کند و هیچ سایت دیگری برای فعالیت همسریابی در کشور مجوز ندارد.
وی افزود: سامانه ملی همسان گزینی در سال گذشته رسما و با حضور تنی چند از مسوولان کشوری رونمایی شد، این سایت با همکاری معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش توسط موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان تاسیس شده است.
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای ناجا با بیان اینکه کاربران می توانند از امکانات این سایت استفاده کنند، ادامه داد: این سایت در راستای تسهیل ازدواج راه اندازی شده است و عملکرد سایت همسان گزینی بسیار متفاوت تر از سایت های همسریابی فاقد مجوز موجود است به گونه ای که بر مبنای مدل اسلامی- ایرانی و با توجه به فرهنگ و سنت های کشورمان طراحی شده و واسطه های ازدواج که افراد مورد اعتماد مردم و خانواده ها هستند، در این سایت فعالیت می کنند.
نیک نفس یادآور شد: غیر از این سایت هیچ سایتی مجوز فعالیت ندارد و علاقه مندان به هیچ عنوان در دیگر سایت ها ثبت نام نکنند و اطلاعات خود را در اختیار این سایت ها نگذارند.
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای ناجا با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از مشکلات کاربران در فضای مجازی به خاطر رعایت نکردن مسایل ایمنی و قوانین است، گفت: کاربران حتما فعالیت خود را حتی در سایت سامانه ملی همسان گزینی برابر با قوانین سایت و زیر نظر کارشناسان سایت انجام دهند و از ارتباطات خارج از این سایت پرهیز کنند تا دچار گرفتاری و مشکلات نشوند.
وی ادامه داد: حتی ثبت نام در سایت سامانه ملی همسان گزینی و آشنایی با گزینه های معرفی شده این سایت حتما با اطلاع و نظر خانواده ها باشد.
وی با بیان اینکه درحالی که برخی افراد با ثبت نام در سایت های همسریابی به دنبال سوژه های مناسب برای ازدواج هستند، گفت: متاسفانه شاهد هستیم که تعداد زیادی از افرادی که در این سایت ها ثبت نام می کنند، به دنبال دوستی، ازدواج موقت، ازدواج دوم و حتی سوء استفاده و کلاهبرداری هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :