آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189820
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395 11:37
تعداد بازدید : 1119

بدون تیتر

ایسنا- بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیش از نیمی از مردم آمریکا از کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کنند. این نظرسنجی که روز پنجشنبه از سوی دانشگاه «کویینیپیاک» منتشر شد، مشخص کرده که هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با ۵۱ درصد آرا از دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواهش با ۴۱ درصد جلوتر است.

 ایلنا- داوود هرمیداس باوند، تحلیلگر مسایل سیاست خارجی و روابط بین الملل با بیان اینکه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با سفر به آمریکای لاتین می کوشد ارتباطات و مناسبات جدید اقتصادی و تجاری در عرصه بین المللی ایجاد کند تا گشایش های بیشتری برای ایران ایجاد شود، گفت: از سوی دیگر آقای ظریف در سفر خود می کوشد در صورتی که در آینده محدودیت هایی برای ایران ایجاد شد، روزنه ها و کانال های بیشتری برای ارتباطات مهیا کند و فشار آن محدودیت های احتمالی را بکاهد.
 ایسنا- حمید بعیدی نژاد، مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت خارجه از انجام مبادلات ایران و کره جنوبی به یورو خبر داده و در اینستاگرام خود افزوده است که به گفته وزیر اقتصاد کره جنوبی، این اقدام بسیاری از موانعی را که اکنون سر راه سرمایه گذاری تجارت با ایران وجود دارد، هموار خواهد کرد و در این باره سه بانک «کپ هانا»، «شین هان» و «ووری» به عنوان بانک های حامی انتخاب شده اند. وزیر اقتصاد کره جنوبی نیز رسما اعلام کرده است که مبادلات با ایران از 29 ماه اوت (روز دوشنبه هشتم شهریورماه) با یورو انجام خواهد شد.
 ایلنا- دولت بولیوی خبرهای مربوط به کشته شدن معاون وزیر کشور را که برای مذاکره با معدن چیان اعتصاب کننده رفته بود، تایید و اعلام کرده است که او به دست معدن چیان ربوده شده و سپس به طرز فجیعی به قتل رسیده است.
عمده معدن چیان بولیوی در معادنی که به صورت تعاونی اداره می شود، کار می کنند و این کشور از فقیرترین کشورهای قاره آمریکا است. 
 ایسنا- وزیر خارجه آلمان خواستار ایجاد توافق جدیدی در اروپا درباره کنترل تسلیحات در راستای جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی میان روسیه و ناتو شد. 
فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان در یادداشتی در یک روزنامه آلمانی اعلام کرد: آلمان خواستار مذاکرات ساختاری با تمام شرکایی است که در برابر امنیت قاره اروپا مسوول هستند.
 ایسنا- وزارت دفاع چین اعلام کرده که ارتش این کشور قرار است نیروهای ارتش سوریه را در خاک چین آموزش دهد.
هفته گذشته یکی از مقام های ارشد ارتش چین با وزیر دفاع سوریه در دمشق دیدار کرد و گفت به دنبال ارتقای روابط نظامی میان دو کشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :