آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191205
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 11:43
تعداد بازدید : 2168

اخبار هفتگی

اخبار هفتگی

انتقاد شدید دبیر کل سازمان ملل:
موضع اسرائیل غیرقابل قبول
 و مایه خشم است 
بی بی سی- بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل دیروز در جلسه شورای امنیت درباره تنش میان اسرائیل و فلسطینی ها به تندی از سیاست ادامه ساخت شهرک های یهودی نشین جدید در زمین های اشغالی فلسطینی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل چند روز پیش مخالفت با آن با «پاکسازی نژادی» مقایسه کرده بود، انتقاد کرد و گفت: این موضع نخست وزیر اسرائیل «غیرقابل قبول و مایه خشم» است. بگذارید کاملا صریح باشم؛ مطابق قوانین بین المللی این شهرک ها غیرقانونی هستند و اشغال، سرکوب و ظلم باید پایان بگیرند.


کارتر: تبلیغات انتخاباتی کلینتون و ترامپ باعث شرمساری است
ایسنا- جیمی کارتر رییس جمهور اسبق آمریکا در نشست «انجمن میثاق جدید باپتیست ها» گفت: برخی از آمریکایی های سفیدپوست هنگام مشاهده تبعیض نژادی از ترس اینکه جایگاه ممتاز خود در جامعه را از دست بدهند، هیچ چیز نمی گویند. این کار منجر به پذیرفتن تبعیض، عناد، نفرت و اختلاف در جامعه می شود. اگرچه می خواهم در سخنانم از مسائل سیاسی پرهیز کنم، اما در تبلیغات جاری انتخابات ریاست جمهوری هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ شاهد سطحی از شرمساری بوده ایم. 
کالین پاول، وزیر خارجه دوران جورج بوش پسر از حزب نومحافظه کاران نیز در ایمیل هک شده خود از دونالد ترامپ به عنوان «مایه خفت ملی» آمریکا نام برده و پیش تر هیلاری کلینتون را در ارتباط با استفاده از ایمیل شخصی اش «گستاخ» خوانده بود.


شتاب سارکوزی ؛کامرون را
 به جنگ لیبی کشاند 
بی بی سی- رئیس کمیته امور خارجه پارلمان بریتانیا گفت: دلیل ورود بریتانیا به جنگ علیه معمر قذافی، شتاب نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری وقت فرانسه بود که به تدریج از هدف حمایت از غیرنظامیان در بنغازی، به سوی عملیات مستقیم نظامی علیه نیروهای حکومتی گرایش یافته بود. 
کریسپین بلانت، در خصوص تحقیقات کمیته امور خارجه پارلمان بریتانیا افزود که دیوید کامرون، نخست وزیر سابق بریتانیا، دارای استراتژی منسجم و مشخصی در زمینه حمله نظامی به لیبی نبود و تصمیم به مداخله در این جنگ «بدون اطلاعات دقیق و قابل اعتماد» اتخاذ شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :