آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192178
تاریخ انتشار : 10 مهر 1395 11:49
تعداد بازدید : 1912

مرور اخبار هفتگی

مرور اخبار هفتگی

جمشید آموزگار درگذشت
ایسنا- جمشید آموزگار، آخرین نخست وزیر حکومت پهلوی در ۹۳ سالگی درگذشت. او از شهریور 1356 تا شهریور 1357 در پی برکناری عباس هویدا، مقام نخست وزیری ایران را برعهده داشت. 


محکومیت مالی 12 هزار میلیاردی احمدی نژاد 
فناوران- محمود صادقی، نمایندة مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در پی تذکری شفاهی گفت: دولت سابق ۴۸هزار  میلیارد تومان محکومیت مالی قطعی در دیوان محاسبات دارد که 12هزار میلیارد آن مربوط به محمود احمدی نژاد است. مصطفی کواکبیان نیز روز چهارشنبه در نطق میان دستوری با بیان نهی احمدی نژاد به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما اصلاح طلبان از مقام معظم رهبری تشکر می کنیم که نصیحت دلسوزانه داشتند. دستگاه قضایی حتما باید به محاکمه کسانی که کشور را به ورطه نابودی کشانده اند، بپردازد و سکوت نکند تا ما مجبور شویم با امضاهای فراوان این کار را درخواست کنیم. 


لاریجانی: اعدام ها مطلوب نیست
ایسنا- آیت الله آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه دیروز در سیزدهمین همایش دادستان های عمومی و انقلاب و نظامی سراسر کشور که در دادگستری خراسان رضوی برگزار شد، گفت: اعدام ها را مطلوب نمی دانیم. در برخی از موارد مانند مواد مخدر ناچار به برخورد سریع و آشکار و قاطع هستیم.


نگرانی عربستان از وتوی طرح «جاستا» 
بی بی سی- عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی روز پنج شنبه در واکنش به لغو وتوی باراک اوباما از سوی کنگره که به معنای قانونی شدن طرح جاستا «عدالت علیه حامیان تروریسم» است، از اجرایی شدن این قانون اظهار نگرانی کرد و گفت: عواقب اضمحلال مصونیت دولتی دامن گیر همه کشورها از جمله آمریکا خواهد شد. اوباما نیز آن را بدعتی خطرناک خواند و گفت: اجرایی شدن قانون «عدالت علیه حامیان تروریسم» ممکن است به اقدام متقابل دولت ها منجر شود و آمریکا به یکباره خود را در میان انبوهی از شکایات خصوصی پیدا کند که براساس اعمال ما در نقاط مختلف جهان شکل گرفته است. 

شیمون پرز مرد
ایلنا- شیمون پرز، رییس جمهور و نخست وزیر سابق اسراییل که یکی از معدود موسسان رژیم جعلی اسراییل محسوب می شد، روز چهارشنبه در 93 سالگی درگذشت. در دوره مسوولیت او، جنایات بسیار و جنگ های بزرگ اسراییل با اعراب و فلسطینیان رخ داد که در آن هزاران تن کشته شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :