آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193191
تاریخ انتشار : 24 مهر 1395 11:15
تعداد بازدید : 1968

مرور اخبار هفتگی

مرور اخبار هفتگی

پوتین: آمریکا به هیستری روسیه هراسی دامن می زند
ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در نمایشگاه تجارت در مسکو، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوریِ ایالات متحده را متهم کرد که از روسیه هراسی برای کسب امتیازهای انتخاباتی استفاده می کنند. 
یورونیوز- رییس جمهوری روسیه گفت: هکرها اطلاعاتی را درباره رفتار نامناسب کارکنانِ کارزار انتخاباتی کلینتون مطرح کردند. بعد این هیستری به راه افتاد که این ها در جهت منافع روسیه است. روسیه هیچ گونه منافعی در این کار ندارد! اما این هیستری به راه افتاده است تا افکار عمومی آمریکایی ها را از واقعیتِ اطلاعاتی که هکرها منتشر کرده اند، منحرف کند.
همچنین وی فرانسه را متهم کرد که روسیه را واداشته تا رای شورای امنیت درباره توقف حملات هوایی به شهر حلب را وتو کند و افزود: تمامی گناهان بزرگ را به گردن روسیه انداخته اند. هیچ کسی درباره هیچ موضوعی با ما گفت وگو نکرد و فقط شورای امنیت را به سمت این رای بردند و مشخصا منتظر وتوی ما بودند. چرا؟ برای اینکه وضع را بدتر کنند و در رسانه های تحت کنترل شان به هیستری ضدروسیه دامن بزنند.


مانور بزرگ اروپا برای مقابله
 با جرایم اینترنتی
آژانس اتحادیه اروپا برای تامین امنیت شبکه های اینترنتی و اطلاعات دومین مرحله از بزرگ ترین تمرین و آمادگی سال ۲۰۱۶ میلادی خود را برای تامین امنیت در دنیای اینترنت و مقابله با حملات و جرایم اینترنتی در یونان آغاز کرده است. نخستین مرحله از تمرین امسال در ماه آوریل برگزار شده بود.
یورونیوز- اودو هلمبرشت، مدیر اجرایی آژانس امنیت اینترنتی اتحادیه اروپا برای روشن ساختن اهمیت و لزوم تمرین و آمادگی برای مقابله با حملات اینترنتی با بیان اینکه حملات اینترنتی پدیده جدیدی نیست، گفت: به حساب های بانکی دست برده می شود، اطلاعات شخصی و مالیاتی دزدیده می شوند یا می توان به حملات سیاسی اینترنتی در استونی و گرجستان حدود ۸ تا ۱۰ سال پیش پرداخت. کاری که اینجا می کنیم، آمادگی اروپا برای دفاع از خود در برابر حملاتی از این دست است. علاوه بر کسب آمادگی لازم برای «تامین امنیت اینترنتی در دو بعد سیاسی و اقتصادی»، هدف عمدۀ دیگر لزوم آمادگی کامل زمان «بحران و حملات اینترنتی در مقیاس وسیع» است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :