آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194244
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:10
تعداد بازدید : 1970

سفیر هند در گفت و گو با فناوران:

دهلی نو دیپلماسی دیجیتالی را جدی گرفته است

سائو راب کومار، سفیر هند در تهران در حاشیه مراسم «شب آموزه های گاندی» به فناوران گفت: معرفی فرهنگ هند، موضوع مهم در دیپلماسی عمومی و دیپلماسی دیجیتالی وزارت خارجه است و تمامی نمایندگی های هند در دنیا از فناوری اطلاعات و ارتباطات و شبکه های اجتماعی برای این منظور استفاده می کنند.

فناوران- سائو راب کومار، سفیر هند در تهران در «شب آموزه های مهاتما گاندی» در گفت و گو با «فناوران» درخصوص چگونگی استفاده وزارت امور خارجه هند از دیپلماسی عمومی و دیپلماسی دیجیتالی گفت: تا جایی که مربوط به بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات و رسانه های عمومی است، وزارت خارجه یکی از وزارتخانه های پیش رو در هند است. وزیر امور خارجه هند از توییتر استفاده می کند تا با مردم در ارتباط باشد. وزارتخانه هم از فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی استفاده می کند تا پیام هایش را به مردم انتقال داده و بازتاب آن را دریافت کند. نمایندگی های هند در سراسر دنیا به همین ترتیب از فناوری اطلاعات و ارتباطات و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا با مردم در ارتباط باشند.
وی سپس درباره استفاده معاونت فرهنگی وزارت خارجه هند از نمادها و اساطیر کهن هندوستان و همچنین اندیشه ها و باورهای گاندی برای تاثیرگذاری بر جامعه جهانی افزود: بحث فرهنگی بحثی مهم در دیپلماسی عمومی هند است. بر همین اساس ما از ابزار فناوری اطلاعات و ارتباطات در مسیری استفاده می کنیم که بتوانیم فرهنگ کشورمان را به مردم جهان معرفی کنیم و دوستان زیادی را در همه جای دنیا پیدا کنیم و برای همین، بخش مخصوصی در وزارت خارجه هند وجود دارد.
سفیر هند در تهران درخصوص تضاد و تقابل فرهنگ شرقی هند با صنعت و فناوری انقلاب اطلاعات و ارتباطات غرب که به نوعی فرهنگ تبلیغ خشونت را هم در رسانه های عمومی ترویج می کند، تبیین کرد: این موضوع برای ما هندی ها و هم برای شما ایرانی ها چالش برانگیز است. همان طور که دکتر داماد محقق می گویند، همة انسان ها با هم برادرند و ما نیز در زبان سانسکریت می گوییم که همة مردم دنیا یک خانواده هستند، پس ما باید تلاش کنیم تا این باورها را به فرزندان مان آموزش بدهیم؛ بنابراین با برگزاری چنین جلسات مهمی است که ما می توانیم این کار را انجام بدهیم و با دنیا هم آشنا بشویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :