آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194876
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 11:40
تعداد بازدید : 2096

بیل و هیلاری کلینتون در دام افشاگری های «اف بی آی» و «ویکی لیکس»

جمعه 7 آبان است. جیمز کانی، رئیس اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) خطاب به کنگره می گوید: مجوز تحقیقات تازه درباره پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون صادر شده است.

هیلاری کلینتون زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود، برخلاف قواعد، از سرورهای غیرکاری برای مکاتبات اداری استفاده کرده بود. این پرونده بدون پیامد حقوقی خاصی برای کلینتون در ماه ژوئیه بسته شد، اما با از سرگیری تحقیقات در این‎باره گفته می شود که نتایج انتخابات پیش رو تحت تأثیر قرار می گیرد. 
  سه شنبه 11 آبان است. اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) توییت کرد که گزارشی از نتیجه یک تحقیق و تفحص مربوط به سال ۲۰۰۵ در تارنمای اینترنتی این نهاد رسمی منتشر شده است. این تحقیق و تفحص از فرمان عفوی صورت گرفته که بیل کلینتون، همسر هیلاری کلینتون در سال ۲۰۰۱ به سود یک فعال بورس به نام مارک ریچ صادر کرده بود.
همسر نامزد کنونی انتخابات آمریکا در آخرین روز ریاست جمهوری خود (۲۰ ژانویه ۲۰۰۱ (با استفاده از اختیارات خود، گروهی از شهروندان آمریکا را عفو عمومی کرد که مارک ریچ هم در میان آن ها بود. ریچ که به اتهام فرار مالیاتی تحت تعقیب پلیس فدرال بود، در سوئیس ساکن شده بود. جا گرفتن نام ریچ در میان عفوشدگان به این دلیل سوءظن برانگیز شد که همسر سابق او پیش از صدور فرمان عفو، کمک های مالی قابل توجهی به کلینتون ها و حزب دموکرات کرده بود. 
ریچ که به «پادشاه نفت» مشهور بود، در ژوئن ۲۰۱۳ درگذشت. در موضع گیری پلیس فدرال قید شده که مدارک مربوط به تحقیق و تفحص «مطابق روند معمول به صورت خودکار و الکترونیکی منتشر شده اند». 
 سه شنبه 12 آبان است. سایت ویکی لیکس با هک کردن ایمیل های شخصی دونا برازیل فاش کرد که در مناظره میان هیلاری کلینتون و رقیب دموکراتش برنی ساندرز که چهار ماه پیش انجام شد، سوالات مناظره از قبل در اختیار کلینتون قرار گرفته بود.
شبکه تلویزیونی سی ان ان پس از این افشاگری به همکاری خود با دونا برازیل پایان داد و در بیانیه ای که از سوی سی ان ان منتشر شد، این شبکه تلویزیونی اعلام کرد که «به شدت متاسف است» که برازیل در زمان همکاری اش با سی ان ان با تیم انتخاباتی کلینتون در ارتباط بوده است.
  منبع: دویچه ولهنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :