آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196041
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 11:28
تعداد بازدید : 2290

ژاپن در سبیت 2017 حضوری گسترده دارد

درخشش آفتاب تابان در بهار هانوفر

ژاپن، به عنوان یکی از بزرگ ترین و ثروتمندترین اقتصادهای جهان که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هم جزو کشورهای پیشتاز است، در نمایشگاه سبیت 2017 که از 20 تا 24 ماه مارس (30 اسفند 95 تا 4 فروردین 96) در شهر هانوفر آلمان برپا می شود، به عنوان کشور همکار (Partner Country) حضوری گسترده خواهد داشت.

فناوران- در میان رویکردهای فناوری در سال های اخیر، مواردی همچون واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، امنیت سایبری، سیستم های خودکار و روبات های انسان نما در صدر قرار دارد و ژاپن نیز در نمایشگاه سبیت 2017، در تمامی این رویکردها حرف های زیادی برای گفتن دارد. 
این کشور در فضایی 5 هزار متر مربعی به صورت مجتمع، توانمندی هایش را به نمایش می گذارد و علاوه بر این تعداد زیادی از شرکت های ژاپنی نیز به صورت مجزا در بخش های مختلف این نمایشگاه حضور خواهند داشت. در کل بیش از 120 شرکت و موسسه ژاپنی در سبیت 2017 مشارکت دارند که 10 برابر سال 2016 است و رکورد تازه ای از حضور ژاپنی ها در کل ادوار نمایشگاه سبیت رقم می زند.
اولیور فریزه (Oliver Frese) عضو هیات مدیریت نمایشگاه سبیت در شرکت نمایشگاهی آلمان (دویچه مسه) در کنفرانسی خبری که به همین منظور در شهر دوسلدورف برگزار شد، گفت: ژاپن به عنوان کشور همکار، یکی از عوامل معرف نمایشگاه سبیت سال آینده خواهد بود. دولت ژاپن در پی یک ویترین برتر جهانی برای نمایش توان و موقعیت خود به عنوان پیشگام نوآوری در علم و فناوری بود و ما این افتخار را داریم که نمایشگاه سبیت را به این منظور انتخاب کرده است.
همچنین، هیتوشی ماسودا، مدیر کل جترو برلین (جترو، سازمان تجارت خارجی ژاپن است) با بیان اینکه کشورش، نخستین بار به عنوان کشور همکار سبیت فعالیت می کند، گفت: این همکاری مورد حمایت نخست وزیر ژاپن است و جترو، با این هدف که فعالیتش در سبیت با موفقیت کامل همراه باشد، یک گروه ویژه با نام « کیزونا» به این منظور تشکیل داده است. کیزونا در زبان ژاپنی به معنای پیوند عاطفی است. 
 سخنرانان ویژه 
علاوه بر صنایع ژاپنی، سخنرانان و میهمانان ویژه ای نیز از این کشور در سبیت حضور خواهند یافت که از این میان میتوان به شخص شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اشاره کرد که  به همراه آنگلا مرکل در افتتاحیه سبیت حضور خواهند یافت. همچنین پروفسور هیروشی ایشیگورو، از پیشگامان جهانی روباتیک و مدیر لابراتوار روباتیک هوشمند دانشگاه اوزاکا در سبیت حاضر خواهد بود. مینورو اوسویی، رییس اپسون و شویی یامانا، مدیرعامل کونیکا مینولتا نیز در رویداد کنفرانس های جهانی سبیت به سخنرانی خواهند پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :