آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196042
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395 11:28
تعداد بازدید : 2220

اوباما: جهان به ترامپ فرصت دهد

به دنبال اظهارات جنجال برانگیز دونالد ترامپ درخصوص اقدامات حمایتی و ناتو که نگرانی متحدان آمریکا را برانگیخت، باراک اوباما از جهانیان خواست که به ترامپ فرصت بدهند.

ایسنا- باراک اوباما، رئییس جمهور آمریکا در حاشیه سازمان همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه (اپک) گفت: این مهم است که جهانیان در داوری های خود شتاب زده عمل نکنند؛ بلکه باید به رییس جمهور منتخب فرصت داد. آمریکا دولت بزرگی است تا آنجا که بعد از هر انتخاباتی مردم سوالات زیادی را مطرح می کنند.
وی افزود: فقط سیاهی را نبینید. منتظر باشید تا ترامپ دولتش را تحویل بگیرد. وی عملا پس از آن به سیاست هایش نظم خواهد داد و پس از آن می توان در این باره قضاوت کرد.
در همین راستا صدها معترض به خیابان های پاریس آمدند تا در بحبوحه نگرانی ها نسبت به انتخاب دونالد ترامپ برای کاخ سفید که مهاجران، گروه های اقلیت و زنان را تهدید می کند، اعتراض خود را نشان دهند.
این معترضان که قابلمه، بنر و پلاکاردهایی ضد ترامپ به دست داشتند، شعار «نه به ترامپ و نه به تنفر» و «دونالد ترامپ باید برود» سر دادند. این معترضان یک راهپیمایی سه ساعته برگزار کردند که در جریان آن از نزدیکی برج ایفل نیز عبور کردند.
این راهپیمایی توسط گروه فیس بوکی «پاریس علیه ترامپ» برگزار شد و در اطلاعیه ای گفته شد: در مواجهه با ریاست جمهوری قریب الوقوع ترامپ نمی توانیم دست روی دست گذاشته و خوشحال و راضی باشیم. ما باید به پا خیزیم و کاری کنیم. ما باید تمایل خود را برای مبارزه در راستای حفاظت از حقوقمان و ایده های دموکراتیک مان نشان دهیم. ما باید به نژادپرستی، زن ستیزی، اسلام هراسی، بیگانه هراسی، یهودستیزی و ناسیونالیسم سفیدپوستی نه بگوییم. ما باید با تنفر ترامپ از طریق شکیبایی، یکپارچگی و عشق مقابله کنیم.
راهپیمایی پاریس به دنبال راهپیمایی مشابهی در برلین، بروکسل و لندن برگزار شد.
در همین حال معترضان آمریکایی در شهرهای نیویورک، لس آنجلس، ورچستر، ماساچوست و آیووا نیز علیه دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکایی بار دیگر به خیابان ها آمدند.
معترضان در منهتن نیویورک با پلاکارت هایی که روی آن نوشته شده بود «نه به ترامپ»، «ترامپ رییس جمهور من نیست» و «نه به آمریکای فاشیست» به تظاهرات خود ادامه دادند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :