آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196686
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 12:11
تعداد بازدید : 1947

مرور اخبار هفتگی

مرور اخبار هفتگی

 سایت تابناک- دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا به ریموند آرتور، مجری شبکه بی بی سی وان گفت: دیگر لاتاری ویزا در کار نیست و امسال پایان اجرای این برنامه خواهد بود. این یکی از گام های بسیاری است که برای عمل به وعده های انتخاباتی درخصوص مهاجرت خواهم برداشت.
 تلگرام دیپلماسی ایرانی- با شدت گرفتن جنگ تجاری آمریکا و چین، دونالد ترامپ خواهان نقل مکان کارخانه اپل از چین شد. وی وعده داد که با ارایه تخفیفات مالیاتی از تولید محصولات این کمپانی در خاک آمریکا حمایت خواهد کرد. 
 روزنامة واشنگتن پست- برآورد می شود که دارایی و ثروت اعضای احتمالی کابینه دونالد ترامپ برابر با تولید ناخالص داخلی ۱۰۰ کشور باشد. مجموع ثروت اعضای میلیاردر کابینه احتمالی دونالد ترامپ ۳۵ میلیارد دلار است که از این مقدار ۱۰ میلیارد دلار به رییس جمهور منتخب آمریکا تعلق دارد.
 بی بی سی- ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در سخنرانی سالانه پیرامون اوضاع روسیه در برابر نمایندگان پارلمان با لحنی آشتی جویانه بر اهمیت مشارکت این کشور در حل و فصل مشکلات جهانی و تمایل به همکاری با دولت جدید آمریکا (دونالد ترامپ) و کشورهای غربی سخن گفت و افزود: عادی سازی و آغاز روند گسترش روابط بین دو کشور به عنوان دو شریک مساوی در راستای منافع دو طرف ضرورت دارد.
 دویچه وله- آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در هفته ای که گذشت در یک ویدیو-پادکست، پیرامون گرایش بازگشت به ملی گرایی سخن گفت و افزود: از تاریخ آموخته ایم که تمرکز کشورها روی خویش، بیشتر زیان بار بوده است تا مفید. ملی گرایی می تواند ناشی از آن باشد که مردم، جهانی سازی را با از دست دادن مشاغل خود تجربه کرده اند و اینکه فرصت های اشتغال شان به جای دیگر منتقل شده است.
 وبسایت اشپیگل آنلاین- وولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان مستقیما ابراز نگرانی کرده است که دولت آلمان بیم دارد با روی کار آمدن ترامپ، طرح های اجلاس بعدی گروه جی-۲۰ دستخوش تغییراتی شوند. این بیم از جمله به مسکوت ماندن طرح مبارزه با فرارهای مالیاتی بر می گردد. کشورهای عضو گروه جی 20، دو سوم کل جمعیت و ۹۰درصد تولید ناخالص جهان را دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :