آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196687
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 12:21
تعداد بازدید : 1923

تقدیم استوارنامة حمید بعیدی نژاد به ملکه الیزابت

حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان با تقدیم استوارنامه خود به ملکه انگلیس از ابراز امیدواری وی برای ارتقای روابط تهران و لندن خبر داد.


ایسنا- حمید بعیدی نژاد در پست جدید اینستاگرام خود نوشت: امروز در ملاقاتی که با ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام انجام گرفت، استوارنامه خود را رسما به وی تقدیم کردم.
انگلستان کشور سنت ها و پروتکل هاست و طبیعتا این دیدار و تحویل استوارنامه ام دارای پروتکل های خاصی است. کالسکه های مخصوص سلطنتی برای بردن سفرا و همسران آن ها به اقامت گاه سفیر رفته و سپس با گذراندن کل مسیر به کاخ ملکه وارد می شوند.
طبق رویه های دیپلماتیک سفرا در بدو ورود با تحویل رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه کار رسمی خود را به عنوان سفیر آغاز می کنند؛ ولی اصل استوارنامه را در زمان مناسب که معمولا طول می کشد، به ملکه می دهند. ملکه انگلستان به گرمی استوارنامه را که به امضای ریاست محترم جمهوری رسیده بود، دریافت و ابراز امیدواری کرد که ارتقای جدید روابط دو کشور باعث شود همکاری انگلستان و جمهوری اسلامی ایران هرچه بیشتر منافع دو ملت را دربر داشته باشد. در این ملاقات ازجمله در رابطه با شرایط نوین جهان معاصر و چالش های جدیدی که این شرایط برای کشورها در آسیا، اروپا، آمریکا و خاورمیانه ایجاد کرده است، گفت وگو شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :