آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197286
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 11:27
تعداد بازدید : 1860

غول‌های تکنولوژی فشارهای دولتی را پذیرفتند

ایجاد پایگاه داده مشترک برای سانسور محتوا های افراط گرایانه

گوگل، فیس بوک، توییتر و مایکروسافت موظف شده اند با راه اندازی یک پایگاه داده مشترک، حذف محتوای تروریستی، افراط گرایانه و نفرت پراکن در اینترنت را تسهیل کنند. غول های تکنولوژی زیر فشارند تا اقدامات موثرتری در این راه انجام دهند.

دویچه وله- چهار کمپانی پیش تاز جهان تکنولوژی های آنلاین در پی انتقادات گسترده و فشارهای سیاسی برای مقابله با ترور، افراط گرایی و نفرت پراکنی در دنیای وب، تصمیم به تاسیس دیتابیس مشترکی گرفته اند که کار حذف محتوای نامطلوب از این سرویس ها را با سرعتی بی سابقه انجام خواهد داد.
گوگل، فیس بوک، توییتر و مایکروسافت روز سه شنبه ۱۶ آذر با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که در این پایگاه داده «هش ها» یا همان اثر انگشت یکتای دیجیتال اختصاص یافته به هر عکس یا ویدیویی که به عنوان محتوای افراط گرایانه و «تبلیغ و ترویج تروریسم» کشف و حذف کرده اند را در این دیتابیس به اشتراک می گذارند تا کمپانی های دیگر هم بلافاصله برای حذف آنها از پلات فرم 
خود اقدام کنند.
در بیانیه مشترک این کمپانی ها آمده است: امیدواریم این همکاری به کارآمدی بیشتر در مقابله با محتوای تروریستی و افراط گرایانه که تبدیل به مساله ای جهانی شده، منجر شود.
کمپانی های تکنولوژیک تاکنون در برابر مداخله جویی و رفتار پلیسی با محتوای آنلاین مقاومت می کردند، اما با افزایش فشار دولت های غربی در پی یکسری حملات تروریستی در اروپا و آمریکا، سرانجام به درخواست های سیاسی تن داده اند.
یوتیوب و فیس بوک استفاده از این سیستم مشترک برای حذف محتوا را آغاز کرده اند. این کمپانی ها پیش از این بر اساس گزارش کاربران اقدام به حذف محتوای هنجارشکن می کردند.
کاربران می توانند با نشان (flag) کردن محتوای هنجارشکن، درخواست حذف آن را به سرویس دهنده ارایه کنند، سپس ویرایشگران این سرویس ها گزارش ها را بررسی و در صورت تایید هنجارشکن بودن آنها اقدام به حذف شان می کنند، اما حالا سرویس دهنده ها باید در این روش قدیمی تجدیدنظر و فعالانه در این زمینه مشارکت کنند.
پیش از این، هریک از این کمپانی ها سیاست های گوناگونی برای تشخیص و حذف محتوای افراط گرایانه و هنجارشکن داشتند، اما این ابتکار حالا آن ها را در مبارزه با تروریسم در دنیای آنلاین هم نوا خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :