آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 198718
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 0:42
تعداد بازدید : 1853

مرور اخبار هفتگی

مرور اخبار هفتگی

جان کری: اسراییل نمی تواند
 هم کشوری یهودی باشد
 و هم دموکراتیک 
تلگرام بی بی سی- جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا گفت: درحال حاضر تعداد تقریبا یکسانی از یهودیان و فلسطینیان در منطقه بین کرانه باختری رود اردن و دریای مدیترانه زندگی می کنند؛ آن ها یک انتخاب دارند. آن ها می توانند با هم در یک کشور مستقل زندگی کنند یا در دو کشور جداگانه. اما یک حقیقت اساسی وجود دارد و آن اینکه اگر انتخاب یک کشور باشد، اسراییل می تواند یا کشوری یهودی باشد یا کشوری دموکراتیک؛ اما نمی تواند در یک زمان یکسان هردوی آن ها باشد و در این صورت هیچ گاه روی آرامش را نخواهد دید. نخست وزیر اسراییل رسما از راه حل دو کشور مستقل حمایت می کند، اما دولت ائتلافی وی، دست راست ترین دولت در تاریخ اسراییل با دیدگاهی کاملا افراطی است.


دلبری توییتری ترامپ از اسراییل 
تلگرام دیپلماسی ایرانی- دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا در واکنش به صدور قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در توییتر نوشت: آغاز پایان (دوستی ویژه)، توافق ناگوار با ایران بود و حالا هم این (قطعنامه شورای امنیت)! اسرائیل قدرتمند بمان که ۲۰ ژانویه (موعد آغاز کار ترامپ) به سرعت نزدیک می شود. 
این پیام توییتی ترامپ در حالی منتشر شد که جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: قطعنامه سازمان ملل درباره اسراییل با ارزش های آمریکا همخوانی دارد.


آخرین وصیت کاسترو:
 نفی کیش شخصیت
تلگرام دویچه وله- پارلمان کوبا قانون نفی کیش شخصیت در ارتباط با فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا را تصویب کرد. بر مبنای این قانون هیچ مجسمه ، هیچ خیابان، میدان و ساختمانی نباید به نام فیدل کاسترو باشد. هرگونه استفاده از رسانه های گروهی و تبليغات سياسی برای دادن وجهه ای آرمانی و قهرمانانه از فيدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا ممنوع است. گفته می شود که اين امر وصيت خود کاسترو بوده که اجرايی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :