آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199291
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 11:6
تعداد بازدید : 1990

مرور اخبار هفتگی

مرور اخبار هفتگی

بازگشت کسینجر به سیاست
تلگرام بلومبرگ- هنری کیسینجر 93 ساله، وزیر خارجه اسبق آمریکا به دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب این کشور برای انتخاب برخی از وزرای کابینه و حلقه های نزدیکانش در کاخ سفید مشاوره می دهد. منابع نزدیک به تیم انتقال قدرت رییس جمهور منتخب آمریکا به بلومبرگ گفته اند که کیسینجر از زمان پیروزی ترامپ در انتخابات زمان زیادی را صرف مشاوره به مایکل فلین، گزینه وی برای تصدی مشاور امنیت ملی کرده است. وزیر خارجه اسبق آمریکا علاوه بر این، برخی از گزینه های پیشنهادی خودش را وارد حلقه نزدیکان ترامپ کرده است. به عنوان مثال او دستیار قبلی اش مک فارلند را به عنوان معاون فلین پیشنهاد کرد و از ترامپ خواست که «رکس تیلرسون» را به عنوان وزیر خارجه منصوب کند. در همین راستا تیم دولت انتقالی دونالد ترامپ نیز از همه دیپلمات های این کشور در خارج خواسته است مأموریت خود را تا پیش از مراسم تحلیف در کاخ سفید تحویل داده  و بازگردند.


حمایت جمهوریخواهان از آسانژ
تلگرام دویچه وله- جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس که در سال های گذشته یکی از «دشمنان شماره یک» دولت آمریکا به شمار می آمد، اکنون به «قهرمان» نیروهای راست گرا در ایالات متحده بدل شده است. این تغییر برخورد با آسانژ در آمریکا در پی افشای هزاران ایمیل جان پودستا، رییس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، در ویکی لیکس روی داده است.اکنون برخی محافظه کاران و جمهوری خواهان نظیر سارا پیلین، فرماندار پیشین ایالت آلاسکا و یکی از حامیان سرسخت دونالد ترامپ از آسانژ به دلیل «افشاگری هایش علیه کلینتون» سپاسگزاری می کند. رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و یکی از یاران نزدیک ترامپ نیز از سایت ویکی لیکس به خاطر افشاگری علیه کلینتون ستایش کرد. 


هشدار چین: ترامپ! توییت کافی است 
دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: کره شمالی می گوید که در آخرین مراحل توسعه سلاح هسته ای است که می تواند بخش هایی از خاک آمریکا را هدف قرار دهد. [مطمئن باشید که] چنین نخواهد شد!
او در پیامی دیگر افزود: چین در یک تجارت کاملا یک طرفه، حجم عظیمی از پول و سرمایه را از آمریکا خارج کرده، اما حاضر نیست در مساله کره شمالی کمک کند. واقعا که! به گزارش کانال خبری العالم، خبرگزاری دولتی چین نیز ضمن هشدار به ترامپ نسبت به هدایت سیاست خارجی از طریق توییتر نوشت: توییت کافی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :