آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199292
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 11:7
تعداد بازدید : 2134

توییت های هفتگی

توییت های هفتگی

سفیر روسیه در لندن:
 اوباما «اردک لنگ» است
سفارت روسیه در لندن با انتشار توییتی دولت باراک اوباما را «اردک لنگ» توصیف کرد و نوشت: اخراج دیپلمات های روسیه یادآور دوران جنگ سرد است و همه ازجمله مردم آمریکا از پایان دولت اوباما خوشحال می شوند.
نیکلاس برنز، استاد دانشگاه هاروارد نیز در توییتی نوشت: کار اوباما درباره تحریم روسیه به علت حمله اینترنتی علیه انتخابات آمریکا درست بوده و اکنون ترامپ باید از اوباما حمایت کند؛ آیا حمایت خواهد کرد؟ اما واکنش ترامپ به حمله هکری روسیه به طور حیرت آوری ضعیف بوده درحالی که نخستین مسوولیت او دفاع از آمریکاست.


ضربه ترامپ به طرح بیمه سلامت اوباما 
مایک پنس، معاون ترامپ در توییت خود نوشت: به قول خود به مردم آمریکا عمل می کنیم. نخستین کار ما  فسخ طرح اوباماکر (بیمه همگانی  اوباما) و آوردن طرح دیگری به جای آن است. در همین حال سناتور سندرز نیز در مخالفت با تلاش کنگره برای لغو قانون بیمه اوباما به ترامپ حمله کرد و در توییتی نوشت: اگر ترامپ مزایا را لغو کند، یک دروغگو است. شما نمی توانید ۳۰ میلیون نفر را بدون اینکه هیچ برنامه ای برای سلامت آن ها داشته باشید، به حال خود رها کنید! به گزارش خبرگزاری رویترز، اما ترامپ به جمهوریخواهان کنگره هشدار داد درباره قانون بیمه همگانی اوباما، «حواس شان را جمع کنند». اشپیگل آنلاین نیز گزارش داد که اوباما در نامه ای به حزب دموکرات خواسته تا برای حفظ طرح بیمه همگانی (اوباماکر) مبارزه کنند.


افزایش نگرانی خودروسازان آمریکایی 
دونالد ترامپ در صفحه توییت خود نوشت: جنرال موتورز مدل های مکزیکی شورولت کروز را بدون پرداخت حقوق گمرکی به دست فروشندگان خودروی آمریکایی می رساند. یا در آمریکا بساز یا حقوق گمرکی سنگینی پرداخت کن! او در پیامی دیگر نوشت: «تویوتا موتور» گفته که در مکزیک کارخانه ای می سازد تا «کورولا» بسازد و به آمریکا صادر کند؛ امکان ندارد. یا در آمریکا کارخانه بساز یا بیشتر مالیات بده! ترامپ از شرکت فورد برای لغو پروژه احداث کارخانه در مکزیک و ایجاد 700 شغل در آمریکا تشکر کرد و نوشت: این تنها آغاز است. اما خبرها حاکی از آن است که خودروسازان بین المللی از تهدید ترامپ برای وضع تعرفه بر صادرات خودرو از مکزیک به آمریکا نگران هستند و مقامات ژاپنی نیز در واکنش به تهدید ترامپ گفته اند که شرکت خودروسازی تویوتا موتورز در مکزیک، یک شرکت مهم در آمریکا است. 
منابع: کانال های رصد توییت بین المللی، العالم، بی بی سی، دویچه وله و بلومبرگ.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :