آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200095
تاریخ انتشار : 28 دی 1395 11:24
تعداد بازدید : 2193

مرور اخبار هفتگی

مرور اخبار هفتگی

دویچه وله- دفتر فیس بوک در آلمان روز یک شنبه اعلام کرد: در هفته های آتی با به روزرسانی سیاست های این شبکه اجتماعی، گام های محکم تری برای مهار خبرهای جعلی خواهد برداشت. تحلیل گران هشدار می دهند که هکرهای روسی ایجاد اختلال در انتخابات آلمان را در صدر هدف های خود قرار داده اند. 
فرانس ۲۴- این شبکه خبری از اقدامات فرانسه برای جلوگیری از حملات سایبری به انتخابات آتی این کشور خبر داد.
نیویورک تایمز- در بحبوحه بحث حملات اینترنتی روسیه، پخش آنلاین شبکه آمریکایی «سی اسپن» به مدت 10 دقیقه توسط شبکه روسی «راشا تودی» (آر.تی) دچار وقفه شد.
بی بی سی- خانواده های دو قربانی آمریکایی حملات داعش در بروکسل و پاریس علیه توییتر به دادگاه شکایت کرده اند. آنان توییتر را متهم کرده اند که آگاهانه با ارایه خدمات به داعش، به این گروه افراطی گرا کمک کرده است. در شکایت حقوقی آنان آمده است که توییتر «با وجود دریافت شکایت های متعدد و به رغم توجه گسترده رسانه ها و دیگران به استفاده داعش از این شبکه اجتماعی» به ارایه خدمات خود به این گروه ادامه داده است. 
خبرگزاری ها- جیمز کلپر، مدیر «اطلاعات ملی» آمریکا گفته درباره درز اطلاعات محرمانه به مطبوعات در حاشیه اطلاعات مربوط به حملات سایبری روسیه با دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا گفت وگو کرده است. بنا به گزارش رویترز، آقای کلپر عصر ۲۲ دی ماه، در بیانیه ای گفته که معتقد است جامعه اطلاعاتی ایالات متحده نقشی در درز ادعای مربوطه نداشته است. برخی رسانه ها و شبکه های خبری آمریکا به تازگی گزارش داده اند که در دیدار اخیر روسای سازمان های امنیت اطلاعاتی آمریکا با دونالد ترامپ، به رییس جمهوری منتخب آن کشور گفته اند گزارش تاییدنشده ای وجود دارد که روسیه اطلاعات شخصی و مالیِ قابل بهره برداری درباره دونالد ترامپ در اختیار دارد.
توییت ترامپ- حقایق کاملا جعلی علیه من توسط سیاسی کارهای دموکرات و جمهوریخواه،  اخبار جعلی ! روسیه می گوید چیزی وجود ندارد. شاید (اخبار جعلی) را «دستگاه اطلاعات» منتشر کرده باشد، حتی با علم بر اینکه هیچ مدرکی نیست و هرگز نخواهد بود. افراد من ظرف 90 روز گزارش کاملی درباره حملات اینترنتی تهیه می کنند. دستگاه های اطلاعاتی نباید اجازه انتشار این خبرهای جعلی را می دادند. آخرین تیر شلیک شده به من. آیا ما در آلمان نازی زندگی می کنیم؟
بی بی سی- جان برنان، رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به رییس جمهور منتخب درباره موضع گیری های اخیر او نسبت به روسیه هشدار داده و گفته است: آقای ترامپ مراقب آنچه می گوید، باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :