آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 200537
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1395 12:9
تعداد بازدید : 5407

توسط شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت صورت گرفت

رونمایی از اپلیکیشن شمیم سلامت برای دسترسی به اطلاعات بهداشتی

شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت دیروز در نشستی خبری از اپلیکیشن شمیم سلامت که با همکاری وزارت بهداشت طراحی شده است، رونمایی کرد.

فناوران-  حسین ریاضی، رییس هیات مدیره شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت در ابتدای جلسه توضیحاتی درخصوص فعالیت شرکت ارایه کرد و گفت: این شرکت دو مسیر را دنبال می کند، نخست نیازمندی های وزارت بهداشت در طراحی سامانه های اطلاعاتی است که بزرگ ترین سامانه اطلاعاتی این وزارتخانه طراحی و در سراسر کشور عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه علاوه بر راه اندازی سامانه های اطلاعاتی و طرح های کلان حوزه سلامت در وزارت بهداشت، طرح سامانه یکپارچه سلامت که اطلاعات تمامی واحدهای بهداشتی و درمانی را در کشور یکپارچه سازی می کند، از جمله طرح های حوزه فناوری اطلاعات است، ادامه داد: این اطلاعات در نهایت منتج به شکل‎گیری پرونده الکترونیک سلامت خواهد شد.
ریاضی از راه اندازی فاز آزمایشی طرح ممیزی بهداشت محیط در تهران تحت نظارت وزارت بهداشت و با هدف توسعه خدمات بازرسی و ارزیابی فعالیت های واحدهای صنفی بهداشتی خبر داد و گفت: این طرح با اتمام فاز آزمایشی، به کل کشور تعمیم داده می شود.
ریاضی با بیان اینکه راه اندازی مرکز تبادل اطلاعات سلامت (HIX) در راستای سرویس های تعاملی شبکه ملی اطلاعات و مطابق با الزام دولت برای اتصال تمامی وزارتخانه ها به این درگاه انجام شده است، گفت: در همین حال اپلیکیشن «شمیم سلامت» با همکاری مشترک وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی شده است. ریاضی در خصوص اهداف کلی طراحی این اپلیکیشن گفت: هدف ار تولید اپلیکیشن شمیم سلامت ایجاد بستری مرجع برای نیازمندی های مردم در خصوص بهداشت، درمان، دارو و داروخانه است.
رییس هیات مدیره شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت با بیان اینکه عمده بحث وزارت بهداشت در حوزه فناوری اطلاعات زیرساختی است، گفت: این اپلیکیشن که به صورت رایگان روی تلفن همراه نصب می شود، توسط بخش خصوصی طراحی شده و با تغییر حاکمیت و مسوولان وزارت بهداشت نیز همچنان ماندگار خواهد بود.
حسین کاظمی، مدیر فنی پروژه شمیم سلامت نیز در این نشست در خصوص نحوه کار این اپلیکیشن گفت: کاربران به راحتی می توانند اپلیکیشن شمیم سلامت را در موبایل خود نصب کنند و از سرویس داروخانه یاب و نسخه یاب، استفاده کنند.
وی افزود: در این اپلیکیشن تمامی خدمات مربوط به دارو و داروخانه روی پلات فرم موبایل و سیستم عامل های آندرویید و IOS به مردم عرضه می شود و هم اکنون اطلاعات و لیست ۱۱ هزار داروخانه ای که به مرکز تبادل اطلاعات سلامت متصل شده اند، در این اپلیکیشن وجود دارد.
کاربران می توانند با مراجعه به سایت Shamimsalamat.ir این اپلیکیشن را دانلود کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :