آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21212
تاریخ انتشار : 17 دی 1391 9:50
تعداد بازدید : 5700

گفت‌وگوی فناوران با رامین سمسار، محصولات شبکه مرکز ماشین‌های اداری ایران

مادیران در بازار شبکه هم فعال شد

استفاده از شبکه های کامپیوتری و اینترنت در محل کار و منزل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره انسان تبدیل شده و تلفن همراه، کامپیوتر و حتی دستگاه های پخش موسیقی و تلویزیون ها نیز امروز دارای امکانات ارتباط با شبکه های محلی بی سیم هستند و شکل نوینی از ارتباطات را در اختیار استفاده کننده قرار می دهند.
وارد شدن این گونه ابزارهای ارتباطات به زندگی روزمره، موجب شده که فناوری و تجهیزات شبکه به دو بخش حرفه ای یا تخصصی و عمومی تقسیم شود. سازندگان تجهیزات شبکه نیز تلاش می کنند تا تجهیزات عمومی را به گونه ای تولید کنند که بهره برداری و کاربرد آن برای استفاده کنندگان غیرمتخصص در زمینه شبکه ساده و ممکن شود.با توجه به این تغییرات در پیشرفت و بهره برداری از فناوری شبکه، بازار این محصولات عمومی دست خوش تحول شده و مصرف کنندگان شخصا اقدام به تهیه این تجهیزات بر مبنای سلیقه و نیاز خود می کنند.
با توجه به این تغییرات، مادیران در سال جاری اقدام به افزودن تجهیزات شبکه به سبد محصولات خود کرده است. در این خصوص گفت وگویی با رامین سمسار، مدیر محصولات شبکه مرکز ماشین های اداری ایران انجام داده ایم.

  هدف مادیران از ورود به بازار تجهیزات شبکه چه بوده است؟
با توجه به نیاز بازار، عمومی شدن تجهیزات شبکه‌های بی‌سیم برای مصارف خانگی و اداری و همچنین افزایش دانش مصرف‌کنندگان و توانایی آنها در نصب و راه‌اندازی تجهیزاتی مانند مودم ADSL، شکل فروش این محصولات هم تغییر جدی کرده است. در حال حاضر بسیاری از استفاده‌کنندگان شخصا به انتخاب، خرید، نصب و راه‌اندازی این محصول و تجهیزات مشابه اقدام می‌کنند و به این ترتیب جای خالی این محصولات در سبد محصولات گروه مادیران قابل لمس بود و نیاز به آن از هر دو ناحیه مصرف کننده و شبکه نمایندگی به گروه اعلام می‌شد. بنابراین مطالعه و برنامه‌ریزی برای ارایه محصولات شبکه از سال گذشته در برنامه کاری مادیران قرار گرفت و ارایه محصولات از تابستان امسال آغاز شد.
  در حال حاضر دقیقا چه کالاهایی در سبد محصولات مادیران ارایه می شود؟
مدل‌های متنوع تجهیزات شبکه بی‌سیم شامل مودم ADSL، روتر و کارت شبکه با جدیدترین استاندارد و تکنولوژی در سبد محصولات مادیران ارایه می‌شود.
  گستره محصولات شبکه مادیران در حال حاضر پاسخگوی کدام گروه از مصرف کنندگان است؟
تجهیزات ارایه شده برای استفاده در محل کار و منزل مناسب است و با بهره‌گیری از آن، استفاده کننده قادر است در کمترین زمان و به سهولت شبکه بی‌سیم پرسرعت و ایمن خود را برپا کند و اطلاعات، چاپگر یا اینترنت را در شبکه به اشتراک بگذارد.این را هم بگویم که تمامی تجهیزات از برند‌های نام آشنا با استانداردهای بالا انتخاب شده است.
  روی استاندارد تجهیزات تاکید می‌کنید. چرا؟
به عقیده من سابقه استفاده از تجهیزات بی‌سیم در کشور ما به سال‌های اخیر باز می‌گردد و هنوز نیاز به فرهنگ‌‌سازی در این مقوله احساس می‌شود. یکی از نکات حایز اهمیت استاندارد تجهیزات به عنوان ضامن امنیت و سلامتی استفاده کنندگان است. در مواردی مشاهده می‌شود که فروشنده قدرت و برد زیاد و غیراستاندارد دستگاه‌های بی‌سیم را که می‌تواند برای سلامتی مصرف‌کننده و اطرافیان زیان‌بار باشد، به عنوان نکته‌ای مثبت ارزیابی و این چنین دستگاه‌هایی را پیشنهاد می‌کند.
  یعنی قدرت بالا و برد زیاد از مزایای دستگاه‌های بی‌سیم نیست؟
بدون شک اگر این قدرت و برد خارج از تعاریف و استانداردهای جهانی تایید شده توسط مراجع ذی‌صلاح باشد، نه. سازندگانی که از فناوری بالا برخوردار نیستند و بخش گیرنده دستگاه‌های آنها دارای حساسیت کافی نیست، تلاش می‌کنند که این نقطه ضعف را با افزایش قدرت و آنتن‌های قوی جبران کنند.
  خدمات پس از فروش این محصولات چگونه ارایه می‌شود؟
بدیهی است که خانواده محصولات شبکه نیز مانند دیگر محصولات مادیران از خدمات و سرویس در سراسر کشور برخوردار است و خدمات پس از فروش گروه تجهیزات شبکه به صورت گارانتی تعویض تعریف شده است.
 با توجه به سابقه و تجربه‌ای که در بازار محصولات شبکه دارید، این بازار را از منظر رقابت چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بازار محصولات شبکه بازاری رو به رشد و گسترده است. در حال حاضر محصولات متنوعی در بازار ارایه می‌شود که می‌توان آنها را در دو گروه اصلیHigh End  و Low End طبقه‌بندی کرد. بدیهی است که این دو گروه محصول از دیدگاه کیفیت و استانداردها با یکدیگر قابل مقایسه و رقابت نیست. اما محصولات هر گروه را می‌توان از نظر امکانات یکدیگر مقایسه کرد.
  صرف‌نظر از برند، پیشنهاد یا توصیه خاصی برای انتخاب یک محصول خوب دارید؟
خرید کالای با گارانتی معتبر همیشه در درازمدت تامین‌کننده منافع خریدار است. حال اگر این کالا علاوه بر گارانتی و خدمات پس از فروش از برند و مارک معتبر هم باشد که نور علی نور است. علاوه بر این، حصول رضایت از خرید در گرو انتخاب صحیح است.
  اگر ممکن است بیشتر توضیح بدهید.
اجازه بدهید با مثالی ساده موضوع را بررسی کنیم. شما در محل کار خود به یک دستگاه چاپگر با سرعت 20 صفحه در دقیقه نیازمندید، اما چاپگری با سرعت 15 صفحه خریداری می‌کنید. بدیهی است که در مدت کوتاهی پس از خرید ناراضی خواهید بود. اما علت ناراضی بودن شما بدی دستگاه نیست؛ اشتباه در انتخاب است. خرید تجهیزات شبکه بی‌سیم نیز به همین شکل است. شما باید دستگاهی منطبق با سرعت و توانایی‌های مورد نیاز خود تهیه کنید و بهترین انتخاب، بسته به  شرایط و مصارف گوناگون، متفاوت است.
در یک کلام و به طور مختصر بگویم توجه به گارانتی معتبر، کیفیت و استانداردها را همیشه در خاطر داشته باشید و از خرید تجهیزات غیراستاندارد خودداری کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :