آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224431
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:18
تعداد بازدید : 1053

سقوط 11 میلیون تومانی آیفون X در ایران

درحالی که آیفون X با قیمت نجومی وارد بازار شد، اکنون قیمت این گوشی پس از گذشت چند روز با کاهش چشمگیری روبه رو شده است.

فناوران - آیفون X گران ترین گوشی اپل به شمار می رود که به دلیل محدودیت عرضه از سوی اپل، بسیاری از سودجویان این گوشی را با قیمتی بیش از ۴ برابر قیمت واقعی در بازار ایران عرضه کردند. البته در این میان مشتریان هم بی تقصیر نبودند که حاضر شدند برای خرید این گوشی هزینه گزافی پرداخت کنند.
نسخه ۶۴ گیگابایتی این گوشی با قیمت ۱۷ میلیون و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آن با قیمتی معادل ۲۳ میلیون تومان به بازار عرضه شد؛ اما حالا پس از گذشت چندین روز از عرضه اولیه و درحالی که هنوز این گوشی به شکل رسمی وارد بازار نشده، قیمت آن با کاهش شدیدی همراه شده و تقریبا به قیمت جهانی آن نزدیک شده است.
بر اساس گزارش بازاریان، نسخه ۶۴ گیگابایتی این گوشی هم اکنون در بازار تهران به قمیت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می شود و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون X قیمتی حدود ۷ میلیون تومان دارد. فعالان بازار معتقدند که تا چند روز آینده این گوشی با افت قیمتی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان همراه خواهد بود و تا دو سه ماه این قیمت ثابت می ماند تا پس از مدتی با قیمت جهانی آن برابر شود.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گوشی آیفون X را نخستین مدل مشمول طرح رجیستری اعلام کرده و گفته بود که این گوشی قاچاق است و رجیستر نخواهد شد و فروشندگان بازار می گویند هنگامی که سیم کارت در گوشی قرار می گیرد، پیامی مبنی بر قاچاق بودن گوشی برای کاربر ارسال می شود؛ با این حال گوشی کار می کند و هیچ گزارشی از غیر فعال شدن آيفون X در شبکه اپراتوری منتشر نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :