آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227583
تاریخ انتشار : 26 آذر 1396 10:13
تعداد بازدید : 5422

در مراسم اختتامیه رویداد توان‌تک

تندیس «رعد» به کسب وکارهای برگزیده فاوا اعطا شد

مراسم اختتامیه رویداد توان تک که به همت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، با حضور استارت آپ های موفق و شرکت های صاحب نام حوزه تجارت الکترونیکی، با هدف معرفی سرویس و خدمات موثر در بهبود کیفیت زندگی شهروندان از جمله توان یابان، از ۲۱ آذرماه آغاز شده بود، روز جمعه 24 آذر ماه به کار خود پایان داد.

وحید حجه فروش
hajjehforoosh@
فناوران- در ابتدای مراسم، مدیرعامل مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با اشاره به ابعاد گسترده رویداد توان تک و اثری که در جامعه خلق خواهد کرد، از کسب وکارهای اینترنتی و استارت آ پ هایی که در برگزاری این رویداد مشارکت داشته اند قدردانی و در مورد تندیس مسوولیت اجتماعی رعد توضیحاتی ارائه کرد. 
منصوره پناهی گفت: امروز نخستین بار، تندیس مسوولیت اجتماعی رعد، به کسب وکارهایی که بیشترین تاثیر را در بهبود زندگی توانیابان داشته اند اهدا می شود. او ادامه داد این تندیس، یک افتخار بین المللی و نشانه تعهد این مجموعه ها به مسوولیت اجتماعی شان است.
سپس تندیس مسوولیت اجتماعی رعد به برگزیدگان اهدا شد. در بخش افزایش مشارکت توان یابان در جامعه، تاکسی آنلاین اسنپ به دلیل استخدام نزدیک به دو هزار نفر از توان یابان، که ضمن ایجاد شغل و کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت، میزان مشارکت اجتماعی این عزیزان را نیز در جامعه افزایش داده است شایسته دریافت تندیس رعد شناخته شد.
در بخش ارتقای کیفیت زندگی توان یابان، شرکت دانش بنیان پکتوس به دلیل توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان برای بیش از دو دهه و فراهم آوردن امکان استفاده افراد نابینا از کامپیوتر و اینترنت و در نتیجه ارتقای دانش و آگاهی افراد نابینا و بهبود کیفیت زندگی ایشان تندیس رعد را دریافت کرد. 
در بخش  فرهنگ سازی و تغییر نگرش در جامعه نیز کمپین «هستمت» موفق به دریافت این تندیس شد. هستمت با اجرای بزرگ ترین و فراگیرترین کمپین محیط زیستی ایران با شعار احترام به محیط زیست و احترام به انسان های دیگر تلاش کرد که مردم را در حفاظت از  محیط زیست همراه کند و در کنار این هدف، با درآمد حاصل از فروش درهای پلاستیکی و خرید ویلچر، نقشی پررنگ به این کمپین دادند. احمد میرزاخانی رئیس هیأت مدیره، صدیقه اکبری نائب رئیس هیأت مدیره و منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع رعد هم به عنوان اهدادکنندگان جوایز مسابقه بودند.

در ادامه برنامه، شاهین طبری و گلرخ بحری از تیم اجرایی رویداد، به ارائه گزارشی از دستاوردهای توان تک پرداختند. طبری گفت: در رویداد توان تک، 20 استارت آپ 30 کسب وکار اینترنتی موفق مشارکت داشته و در بخش مسابقه نیز، 22 ارائه انجام شده است. 
بحری نیز با اشاره به فعالیت منطقه ویژه اشتغال و کارآموزی در نمایشگاه توان تک گفت که در سه روز نمایشگاه، 256 فرصت شغلی توسط کسب وکارها معرفی شده و توانیابان هم 168 رزومه شغلی تکمیل کرده اند. دبیر اجرایی رویداد ادامه داد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی به توان تک، گفت بیش از 80 رسانه مکتوب و آنلاین اخبار توان تک را پوشش دادند. در شبکه های اجتماعی هم در همین مدت کوتاهی که از شکل گیری توان تک گذشته مخاطبان بسیاری را جذب کرده ایم به طوری که در توییتر بیش از 200هزار، در اینستاگرام بیش از 65هزار بار، در آپارات 12هزار و در تلگرام نزدیک به 300هزار بار مطالب مربوط به توان تک دیده شده است.
در بخش برگزیدگان استات آپ ها، رتبه اول این مسابقه به «همیار بینا» تعلق گرفت؛ دستگاهی که به منظور تشخیص موانع معلق طراحی شده که عصای سفید نمی تواند آن ها را تشخیص دهد. این دستگاه به واسطه لرزش می تواند فاصله اجسام روبروی خود را با حس لامسه به کاربر منتقل کند. «ویتامید» به عنوان سازنده   بازی های توانبخشی برای توان یابان، رتبه دوم را کسب کرد. در نهایت رتبه سوم از آن «به توان کالا» و «همیار مهر» شد. به توان کالا، اولین مرجع مجازی کالاها و خدمات مخصوص توان یابان و همیار مهر، درگاه واحد ارائه خدمات و کالاهای مناسب برای توان یابان
هستند. 
همچنین از سه استارت آپ3D fast  به عنوان پلتفرم آنلایت خدمات پرینت 3بعدی و مارکت پلیس جامعه طراحان و پرینتر داران، صندلی فیبرکربن، تولید ویلچر سبک وزن فعال در جهت استقلال بیشتر توان یابان و بام، بانک اطلاعاتی مناسب سازی (بام) مکان های شاخص عمومی شهر برای معلولان هم قدردانی به عمل آمد.
گفتنی است که توان ­تک رویدادی استارت ­آپی در حوزه توانمندسازی افراد دارای معلولیت است که در آن، افراد دارای معلولیت، با فناوری های نوین و کاربردهای آن در مشاغل دانش محور و غیرفیزیکی آشنا شده و فرصت های شغلی پایدار در کسب وکارهای مبتنی بر اینترنت، بررسی و معرفی می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :