آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228031
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 10:38
تعداد بازدید : 857

کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات اربعین حسینی دایمی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فعالیت کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات اربعین حسینی با هدف پیگیری مشکلات ارتباطی در سال های آینده دایمی شد.

وزارت فاوا - محمد جواد آذری جهرمی درمراسم تقدیر از خادمان اربعین حسینی در حوزه ارتباطات با بیان اینکه آمارها نشان از رشد و بهبود کیفیت ارتباطات در داخل مرز ایران داشته است، گفت: البته جمعیت حاضر در اربعین نیز در مقایسه با سال های گذشته رشد بسیاری داشته است.
آذری جهرمی ادامه داد: ارزیابی های انجام شده نشان می دهد که با تلاش اپراتورها و شرکت زیرساخت در نواحی مرزی کیفیت ارتباطات مناسب بوده و همچنین با ارایه سرویس وای فای در مرزهای استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان مشکل ارتباطی در این مناطق وجود نداشته است اما در داخل کشور عراق زائران از کیفیت ارتباطات شکایت داشتند.
وی با بیان اینکه برای ارایه ارتباطات با کیفیت در عراق با طرف عراقی توافقاتی انجام شده بود، گفت: به دلیل انجام نشدن این توافقات از طرف عراقی ارتباطات زوار ایرانی اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا مناسب نبود و زوار در این خصوص رضایت نداشتند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال گذشته سرویس های مختلفی مانند وای فای رایگان در مسیر نجف به کربلا ارایه شده بود که به دلیل اینکه امسال امکان ارایه از سوی اپراتورهای عراقی فراهم نشده بود، عدم رضایت زوار را در پی داشت.
وی با بیان اینکه تمام این مشکلات باید به صورت جدی از هم اکنون پیگیری شود، افزود: دبیرخانه کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات در مراسم اربعین حسینی با حضور نمایندگان اپراتورها و دستگاه های مرتبط باید به صورت دائمی فعالیت کند و همچنین در مناسبت های مختلف نیز به دنبال ارتقای کیفیت ارتباطات باشد.
آذری جهرمی گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به وسیله سازمان تنظیم مقررات عراق این مشکلات را پیگیری کند.
وی با اعلام اینکه از سال آینده مرز چیلات در استان ایلام نیز برای تردد زوار اربعین بازگشایی می شود، گفت: اپراتورها و دستگاه های مرتبط از هم اکنون برای تجهیز زیرساخت ها و نصب تجهیزات در این منطقه اقدام کنند تا در زمان بازگشایی این مرز ارتباطات در این منطقه با کیفیت مناسب برقرار باشد.   
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با تشکر از اپراتورها و دستگاه های متولی در این حوزه، افزود: با استفاده از تمام ظرفیت های کشور، ارایه خدمات به زوار اربعین در سال های آینده با کیفیت مناسب تری نسبت به امسال ارایه شود.
همچنین در ابتدای این جلسه اسماعیل رادکانی مسوول کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات اربعین حسینی با ارایه گزارشی وضعیت ارایه سرویس های ارتباطی در ایام اربعین حسینی را تشریح کرد و مدیران عامل اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل نیز گزارشی از اقدامات انجام شده خود را برای بهبود کیفیت ارتباطات در این ایام ارایه دادند. 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :