آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229014
تاریخ انتشار : 5 دی 1396 12:22
تعداد بازدید : 6137

سید علی آذرکار، عضو هیات مدیره پدیدپرداز:

روال آغاز شده در حوزه استاندارد، با قدرت ادامه می یابد

سید علی آذرکار را باید مرد استاندارد فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران دانست. با تلاش های او و همکارانش «کمیته فنی فناوری اطلاعات» (کمیته متناظر ISO/IEC/JTC1 در ایران) در چند سال گذشته توسعه یافته و در تدوین استانداردهای بین المللی با استفاده از ظرفیت و توان کارشناسی نيروی انسانی فعال حوزه فناوری اطلاعات کشور مشارکت دارد. آذرکار علاوه بر اینکه از سال 1392 عضو هیات رییسه کمیته فنی فناوری اطلاعات و از سال 95 دبیر آن است، از سال 93 و در دوره اخیر مدیریت سازمان نصر تهران و عضو هیات مدیره بوده و مسوولیت کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات را برعهده داشته است. او کارشناس ارشد مدیریت نرم افزار است و این روزها علاوه بر فعالیت های صنفی، در شرکت مهندسی پدیدپرداز عضو هیات مدیره است.

 شما یکی از اعضای دوره چهارم هیات مدیره سازمان نصر تهران بودید. به نظر شما مهم ترین ویژگی این دوره چه بود؟
دوره چهارم با دولت اول آقای روحانی مصادف شد و سازمان در شرایط ویژه ای قرار گرفت. هیات مدیره تلاش کرد نهایت استفاده از فضای به وجود آمده را داشته باشد و درنتیجه نمایندگان سازمان نصر توانستند کرسی های تصمیم گیری را که سال ها به دنبال آن بودند، به دست آورده و در معرض مشاوره و تصمیم گیری قرار بگیرند.
 در صورتی که رای بیاورید، در دوره جدید به چه مواردی بیشتر توجه می کنید؟
راه دوره چهارم با استفاده از تجربه و کمک دوستانی مانند آقای مهندس سعادت در دوره پنجم ادامه پیدا خواهد کرد. به نظرم در ساختار و عملکرد سازمان نصر باید بازنگری صورت بگیرد. کسب و کارهای متعددی در حوزه فاوا تشکیل شده است که باید زیر پوشش سازمان قرار بگیرند و یک سازماندهی مجددی در صنف اتفاق بیفتد. همچنین باید در بحث مطالبه گیری، جدی تر عمل کرده و آینده نگر باشیم. درنهایت اینکه اگر انجمن ها و گروه هایی در کنار سازمان نصر تشکیل می شود، باید به گونه ای تعامل کرد که در نهایت همه در واژه صنف، متحد باشیم.
 حوزه تخصصی فعالیت شما استاندارد است. در دوره پنجم برای این بخش چه برنامه ای دارید؟
در حوزه استاندارد روال خوبی آغاز شده و ادامه پیدا خواهد کرد. در دوره چهارم هیات مدیره سازمان نصر، موفقیت های خوبی در بحث استاندارد داشتیم و توانستیم بحث کمیته فنی فناوری اطلاعات را نهادینه کنیم. علاوه بر این دبیرخانه این کمیته نیز در سازمان نصر مستقر شد و به صورت مادام العمر قرار است این دبیرخانه در سازمان باشد. در دوره جدید باید سطح مشارکت فعالان حوزه را ارتقا داده و از وجود متخصصان بهتر و بیشتر استفاده کنیم. 
 در انتخابات امسال در لیست اتحاد 99 قرار گرفته اید. این اتحاد چه ویژگی هایی دارد؟
اتحاد 99 ارزش هایی دارد که پس از جلسات و گفت وگوها با دوستان عضو این اتحاد تدوین شده است. همچنین این اتحاد در برنامه هایش به مواردی چون  بازنگری ساختار سازمان و شفاف بودن کارها متعهد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :