آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229024
تاریخ انتشار : 5 دی 1396 12:36
تعداد بازدید : 6319

وحید تائب، مدیرعامل شرکت تیام شبکه:

فرایند رتبه بندی شرکت ها و واردات کالا باید اصلاح شود

وحید تائب مدیرعامل باسابقه و خوشنام شرکت تیام شبکه است. او اعلام کرده است که برای حمایت از استارت آپ ها، بهبود فضای کسب و کار، تعامل سازنده با گمرک، ارتقای سطح روابط سازمان با نهادهای حاکمیتی و وزارتخانه های متبوع، حل مشکلات واردات کالا در تعامل سازنده با سازمان ملی استاندارد و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی کاندیدا شده و امیدوار است با همراهی دیگر اعضای اتحاد 99، برای فاوای کشور ثمربخش باشد.

 به چه دلیلی به عرصه انتخابات وارد شدید؟
25 سال سابقه فعالیت دارم و در این مدت شرکا و همکارانم در هیات مدیره صنف حضور داشته و بنابراین در جریان وقایع هستم. در این مدت شاهد اشکالات و اتفاقاتی بوده ایم. مثلا گروهی که به عنوان هیات مدیره جدید وارد می شود، کارهای مدیران قبلی را پیگیری نکرده و از نو کار را آغاز می کند. یا دبیرخانه به خوبی کارهای هیات مدیره پیشین را ثبت نکرده و اسناد مناسبی وجود ندارد تا افراد جدید بدانند چه اتفاقاتی افتاده است. به همین دلیل مثلا یک عضو هیات مدیره جدید سراغ یک مدیر دولتی می رود و دو امتیاز از او می گیرد. با خوشحالی به سازمان باز می گردد غافل از این که هیات مدیره پیشین 4 امتیاز از آن مدیر گرفته بود و درواقع نماینده جدید صنف نه تنها اتفاق جدیدی را رقم نزده که دو امتیاز پیشین را هم باخته است. 
به هر حال وجود این اشکالات و البته تجربه ای که در طول سال ها اندوخته ام، سبب شد پا به عرصه انتخابات بگذارم.
 در صورتی که رای اعتماد صنف را کسب کنید چه مواردی را در هیات مدیره دنبال خواهید کرد؟
یکی از مشکلاتی که باید پیگیری شود، در بخش واردات تجهیزات است. برای مثال شما یکی از تجهیزات اکتیو را برای اجرای یک پروژه وارد می کنید. ناگهان به شما می گویند باید برای تست این تجهیزات و اجازه واردات، 10 میلیون تومان پول پرداخت کنید و این در حالی است که پیش از شما بارها مشابه این محصول وارد کشور شده و هزینه تست آن پرداخت شده است. نه تنها به شما هزینه جدیدی تحمیل می شود که ممکن است دو ماه معطل نتیجه تست بمانید. این روال باید اصلاح شود.
مورد دیگر درباره رتبه بندی شرکت ها در شورای عالی انفورماتیک است. این کار می تواند تحت نظر شورا باقی بماند اما فرایند اجرای آن به سازمان نظام صنفی رایانه ای سپرده شود. 
نکته دیگر هم این که باید در بحث استانداردها بازنگری صورت گیرد. ما اگر از این بحث غفلت کرده و سرمان در لاک خودمان باشد، ممکن است وقتی متوجه مشکلات بی توجهی به استانداردها شویم که به معضلی بزرگ بدل شده است.
 چگونه به اتحاد 99 پیوستید؟
از 6 ماه پیش صحبت هایی در خصوص لزوم حضور افراد باتجربه در انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای مطرح بود و از همان زمان تلاش هایی آغاز شد تا یک تیم قدرتمند و خوشنام دور هم جمع شوند. جلسات متعددی هم برای تعامل با اعضا برگزار شده است و پس از آن که به این نتیجه رسیدم با همراهی این تیم کاری از دستم بر می آید در انتخابات ثبت نام کردم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :