آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229107
تاریخ انتشار : 6 دی 1396 10:48
تعداد بازدید : 892

بازبینی سند راهبردی در اولویت کار سازمان فضایی

رییس سازمان فضایی ایران بازبینی و پیشنهاد سند راهبردی فضایی کشور را نخستین مسوولیت سپرده شده از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و گفت: در این راستا با تعامل و همفکری از نظرات تمامی خبرگان، اساتید، محققان، جوانان صاحب ایده و اصحاب رسانه بهره خواهم گرفت.

فناوران - مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران درباره نخستین مسوولیت سپرده شده به وی از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: بازبینی و پیشنهاد سند راهبردی فضایی کشور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، متناسب با مقتضیات و ظرفیت های علمی و اقتصادی کشور با رعایت اسناد بالادستی و با کمک همه ذی نفعان دولتی و غیر دولتی اولین مسوولیتی است که از جانب وزیر محترم ارتباطات به اینجانب سپرده شده است. 
وی افزود: تمام تلاش همکاران من در سازمان فضایی ایران در جهت حفظ و ارتقای توانمندی داخلی و تاکید بر گسترش کاربردهای فضایی و خدمت رسانی به جامعه و مردم خواهد بود. 
براری گفت: در این راستا با تعامل و همفکری از نظرات تمامی خبرگان، اساتید، محققان، جوانان صاحب ایده و اصحاب رسانه بهره خواهم گرفت.
براساس این گزارش براری اخیرا اکانت اینستاگرام خود را به نشانی M-bararii کشوده است.

 دو انتصاب جدید در وزارت فاوا
با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی رضایی به عنوان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران و مهرداد ترابیان به سمت مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان ها منصوب شدند.
وزارت فاوا - آذری جهرمی در حکم انتصاب مهرداد ترابیان انتظارات خود را از وی اعلام کرده است که شامل مواردی مانند هماهنگی، پیگیری و نظارت برای تحقق توازن منطقه ای در کشور جهت دسترسی آحاد جامعه به خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات، ساماندهی، برنامه ریزی و نظارت و ارزیابی مستمر برای توسعه خدمات عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات به روستاها و مناطق کمتر برخوردار با استفاده حداکثری از ظرفیت اپراتورهای مخابراتی کشور، بازبینی و روز آمد کرد تعریف و مصادیق خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به تغییر فناوری و متغیرهای اقتصادی و توسعه ای کشور، پیگیری جهت تحقق اقتصاد دیجیتالی در استان های کشور با رعایت رویکرد آمایش سرزمینی و استفاده حداکثری و مطلوب از ظرفیت ها و مزیت های انسانی، فناورانه واقتصادی  مختص هر استان و  تقویت بعد نظارت عالیه ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها بر امور توسعه ای و ارایه خدمات به مردم  است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :