آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229482
تاریخ انتشار : 10 دی 1396 10:29
تعداد بازدید : 727

در پاسخ به توییت وزیر ارتباطات ایران

دوروف: کانال های مروج خشونت را می بندیم

در پی سوءاستفاده برخی کانال های اینترنتی ضد انقلاب از تجمعات اعتراضی مردم در شهرهای مختلف کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بنیانگذار تلگرام خواست با یک کانال مروج خشونت برخورد کند.

فناوران - محمد جواد آذری جهرمی خطاب به پاول دوروف بنیانگذار و مدیر تلگرام در توییتر نوشت: «یک کانال تلگرامی در حال ترویج رفتار نفرت گرایانه، استفاده از کوکتل مولوتف، قیام مسلحانه و ناآرامی های اجتماعی است. الان زمان متوقف کردن چنین تشویق های تلگرامی
 است.»
«کانال آمدنیوز» در چند روز گذشته اخبار عجیبی در کانال خود منتشر کرده است. برای مثال در یکی از خبرها مدعی شده بود که برای سرکوب مردم تانک به خیابان ها آمده است. همچنین آموزش استفاده از گاز فلفل در این کانال قرار داده شده است.
همچنین تصاویری در این کانال منتشر و مدعی شده است که مردم با کوکتل مولوتف به پایگاه های بسیج حمله کرده اند.
باید دید این موارد از نظر مدیران تلگرام چقدر مصداق ترویج خشونت محسوب می شود. در مورد مشابه، کانال چالش ری استارت که مردم را دعوت به آتش زدن مساجد و مکان های عمومی می کرد، از سوی مدیران تلگرام خذف شد. البته پس از آنکه این پیام رسان، به ادمین کانال چالش ری استارت تذکر داد، مورد توجه ادمین قرار نگرفت.

 وزارت ارتباطات، آمدنیوز را له کند
احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه کرمان از جمله استان هایی است که ضد انقلاب بازی خورده نداشت و ان شاء الله نخواهد داشت گفت: هر حرکت غیرقانونی به هر عنوانی محکوم است حتی برای مقابله با توطئه. برای مقابله با توطئه هم باید قانونی عمل کرد.
به گزارش ایسنا وی بیان کرد: معرکه گردان صحنه این اغتشاشات و حلقه وصلی که تحریک می کند جاهای مختلف شلوغ شود، سایت آمدنیوز است و مردم باید بدانند حامی مالی این سایت بهایی ها هستند و از آمریکا دستور می گیرد. این سایت آتش بیار معرکه است و از مسوولان وزارت ارتباطات می خواهم اگر توانش را دارند این سایت ضدانقلاب را له کنند و اجازه ندهند فرآورده های انقلاب اسلامی را از بین ببرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: ما با فضای مجازی مخالف نیستیم، این فضا یک ظرف است که می توان یک فرصت یا بحران باشد.
وی افزود: حرف مقام معظم رهبری نیز این است که اول اینترنت ملی را درست کنید و باید مسوولان اول اینترنت ملی را درست کنند و بعد بر پهنای باند بیفزایند.
خاتمی گفت: در فتنه جدید، فضای مجازی دارد بحران آفرینی می کند و ما می گوییم مدیریت این فضا نباید دست آمریکا و اجانب باشد.

 مترو تعطیل شد، فضای مجازی نه
در حالی که تجمعات در برخی شهرهای کشور دیروز ادامه داشت و برخی شایعات در فضای مجازی درباره کندی سرعت اینترنت شنیده می شد، اما در عمل تغییر قابل اعتنایی در وضعیت ارتباطی کشور به وجود نیامد.
این در حالی است که دو ایستگاه مترو تهران به دلیل ناآرامی عصر دیروز از پذیرش مسافر خودداری کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :