آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229628
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 10:55
تعداد بازدید : 777

مردم پس از زلزله فقط از تلگرام استفاده کنند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: مردم در دقایق اولیه بعد از زلزله از تماس تلفنی بپرهیزند و از تلگرام استفاده کنند و در صورتی که به شبکه اینترنت دسترسی دارند به جای ازدحام و ایجاد ترافیک در شبکه تلفن همراه از شبکه های اجتماعی مبتنی بر دیتا بهره مند شوند.

ایلنا - مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان درباره عملکرد پیام رسان های شبکه اجتماعی و به خصوص تلگرام در زمان زلزله گفت: با توجه به بحران های ایجاد شده، استفاده مردم از شبکه های اجتماعی در زمان بحرانی مانند زلزله اقدام بسیار مناسبی است و من نیز با این مساله موافق هستم چرا که پس از زمین لرزه ها شبکه ارتباطی اینترنت نسل سوم و چهارم در دسترس بودند و شبکه های اجتماعی به مردم با سرعت بالایی سرویس ارائه می کردند.
وی افزود: مردم در دقایق اولیه بعد از زلزله از تماس تلفنی پرهیز کنند و در صورتی که به شبکه اینترنت دسترسی دارند، به جای ازدحام و ایجاد ترافیک در شبکه تلفن همراه از شبکه های اجتماعی مبتنی بر دیتا مانند تلگرام استفاده کنند، چرا که ظرفیت پهن باند بالاتر از ظرفیت شبکه های صوتی است.
الهامی تاکید کرد: طراحی و ایجاد شبکه رادیویی VHF یکپارچه در استان ها برای مدیریت بحران و ارتباطات پایدار در زمان وقوع بحران هایی مانند زلزله ضروری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :