آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229693
تاریخ انتشار : 12 دی 1396 10:33
تعداد بازدید : 1289

تشکیل کارگروه اینترنت چیزها در مرکز ملی فضای مجازی

مرکز ملی فضای مجازی کارگروه راهبری اینترنت چیزها را با مشارکت مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری راه اندازی کرد.

مرکز ملی فضای مجازی - تدوین سند راهبردی و نقشه راه اینترنت چیزها، راهبری طرح های کلان ملی در این حوزه، شناسایی نقاط قوت و تهدید توسعه اینترنت چیزها در کشور ، بررسی و تقسیم کار ملی با شناسایی کلیه ذینفعان و بازیگران بخش حاکمیتی، دولتی، غیر دولتی و عمومی و شناسایی و انتخاب طرح های پایلوت ملی در حوزه اینترنت چیزها، مهم ترین اهداف این کارگروه است.
برپایه همین گزارش، تاکنون سه جلسه از جلسات کارگروه، در مرکز ملی فضای مجازی و با حضور نمایندگان تام الاختیار سازمان ها و نهادهای مختلف تشکیل شده است. در این جلسات، ایجاد وحدت رویه در موضوع اینترنت چیزها، ارایه یک تعریف و دیدگاه واحد برای اینترنت چیزها، ایجاد زیرساخت مناسب برای اینترنت چیزها، مسایل امنیتی و حریم خصوصی در حوزه اینترنت چیزها و استفاده از ظرفیت های این حوزه برای افزایش اشتغال و توسعه کسب و کار در کشور، مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرارگرفته است.
کمیته های تخصصی نیز در موضوعات مختلف و با مشارکت نمایندگان سازمان ها در حال شکل گیری است تا ابعاد تخصصی و فنی مرتبط با اینترنت چیزها را در حوزهای مختلف از جمله فناوری، صنایع و کاربردها، حاکمیت (امنیت، حقوق و مقررات) و نیز سایر حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بررسی کرده و نتایج حاصله را جهت اتخاذ تصمیمات مقتضی در اختیار کارگروه بگذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :