آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229919
تاریخ انتشار : 16 دی 1396 9:46
تعداد بازدید : 855

واکنش گلایه آمیز وزیر ارتباطات به انتقادات رسانه ای!

وزیر ارتباطات به انتقادات از این وزارتخانه درباره فیلتر تلگرام و اینستاگرام واکنش نشان داد.

فناوران- محمدجواد آذری در اینستاگرام خود نوشت: 
«تصمیم نداشتم در موضوعی که وزارت ارتباطات در تصمیم آن نقشی نداشت، اظهارنظری کنم، اما به ناچار کلامی چند در این باره خواهم نوشت.
در کشور اعتراضی شکل گرفت، اعتراض با موج سواری عده ای تبدیل به اغتشاش شد. در این اغتشاشات مردمی متضرر و اماکنی آسیب دیدند و متاسفانه خانواده هایی نیز داغدار شدند.
شورای امنیت کشور که وزارت ارتباطات در آن عضو نیست، برای ایجاد آرامش تصمیم گرفت در کنار سایر اقدامات تامینی و انتظامی، محدودیت های موقتی را بر فضای مجازی اعمال کند. 
طبیعی است که این اقدامات نارضایتی هایی را ایجاد کند اما گیرندگان این تصمیم طبیعتا بین مزایا و معایب این تصمیم وزن سنجی کرده اند. عده ای دیگر اما اکنون به جای پرداختن به ریشه اعتراضات و اغتشاشات و حل آنها، تلاش بر انداختن همه تقصیرها بر گردن فضای مجازی و بازخوانی اشکالات توسعه فضای مجازی در کشور که بعضا وارد هم هست، کرده اند. 
عده ای دیگر هم در آن سوی مرزها که اتفاقا مثل همیشه در محاسبات شان اشتباه می کنند، ریشه نرسیدن به نتایج تخیلات و توهمات خود را در ایجاد همین محدودیت ها می دانند و حرف از تحریم ها به میان آورده اند و تصور کرده اند تحریم های آنها بر روحیه خادمان ملت ایران تاثیری خواهد داشت.
لازم دیدم یادآوری کنم آنچه همواره باعث افتخار و قوام نظام جمهوری اسلامی در برهه های مختلف از جنگ تحمیلی تا تحریم های سنگین اقتصادی و تهاجمات فرهنگی بوده، حمایت همه جانبه مردم و دلدادگی آنها به کشورشان و دین شان و وفاداری به رهبری آن بوده است.
بدخواهان بدانند تا نظام اسلامی مستظهر به حمایت ملت است، نخواهند توانست حتی با پیشرفته ترین تکنولوژی ها نیز گزندی به این ملت وارد کنند و ما مسوولان هم باید همواره خادم و قدردان این ملت شریف باشیم و به جای افزودن به دغدغه های آنها، گره از مشکلات آنها باز کنیم و بر آنها نیفزاییم. 
در پایان، ضمن تشکر از دوستان رسانه ای که با طنزهای مختلف در این ایام به نقادی یا حتی تخریب بنده پرداختند، تقاضا دارم برای یک بار هم که شده به مرور قوانین و مقررات کشور در عرصه پالایش فضای مجازی و شرح مسوولیت هر یک از دستگاه ها در برابر این مقررات بپردازند و اگر اشکالی وجود دارد با شفاف سازی و از طریق دستگاه قانون گذاری کشور به پیگیری راه حل ها بپردازند.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :