آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230194
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:26
تعداد بازدید : 622

سندیکای مخابرات دنبال ایجاد پیام رسان در مواقع بحران

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه گفت: شبکه های مجازی از جلمه اینستاگرام و به خصوص پیام رسان ها همچون تلگرام امروزه به بخشی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده اند و از ضروریات جامعه به شمار می روند.

ایلنا - شهریار بهنیا درباره برخی اخبار بدون منبع مبنی بر رفع فیلترینگ پیام رسان تلگرام در برخی از نقاط کشور از جمله کرمانشاه و بوشهر گفت: مساله رفع فیلترینگ پیام رسان تلگرام در کرمانشاه و برخی دیگر از نقاط کشور یک شایعه است و همچنان فیلترینگ تلگرام در استان کرمانشاه وجود دارد. اگر قرار باشد تا پیام رسان تلگرام رفع فیلتر شود، تلگرام در تمام کشور بدون محدودیت در دسترس مردم قرار می گیرد و رفع فیلترینگ به صورت نقطه ای یک شایعه است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه با بیان این که شبکه های اجتماعی از ضروریات جامعه امروزی ایران است، گفت: شبکه های مجازی از جلمه اینستاگرام و به خصوص پیام رسان ها همچون تلگرام امروزه به بخشی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده اند و از ضروریات جامعه به شمار می روند که باید به آن ها توجه ویژه ای شود چرا که هر گونه محدودیتی می تواند تبعاتی در زندگی مردم داشته باشد.
بهنیا افزود: همانطورکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعلام کرده اند، بسیاری از کسب و کارهای نوپا در بستر شبکه های مجازی مشغول فعالیت هستند و تعداد بسیار زیادی فروشنده در قالب فروشگاه اینترنتی از بستر اینترنت و شبکه های مجازی برای اشتغالزایی و درآمدزایی استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تلگرام بسته شده است اما مردم می توانند از نمونه های داخلی از جمله سروش استفاده کنند و به کسب و کارها نیز توصیه می کنیم در شبکه های بومی فعالیت خود را آغاز کنند. پیام رسان تلگرام جزو پیام رسان های برتر دنیا نیست اما در ایران تعداد کاربر زیادی دارد و برترین پیام رسان در ایران است که مردم باید به این مساله توجه ویژه ای داشته باشند.
شهریار بهنیا با بیان نامه سندیکای مخابرات برای ایجاد یک پیام رسان در مواقع بحران گفت: مساله ایجاد یک پیام رسان ایمن و پر سرعت در مواقع بحران بسیار مهم است و باید به صورت جدی دنبال شود. تلگرام در مواقع بحران از جمله زلزله های اخیر کشور عملکرد بسیار مناسبی داشته است و توانسته تا یک پل ارتباطی پر سرعت در زمان بحران باشد و بتواند بار شبکه مکالمه را کاهش دهد و در نتیجه ارتباطات پایداری را رقم زد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :