آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231835
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1396 7:25
تعداد بازدید : 810

رییس اتحادیه فناوران رایانه:

افزایش 20 درصدی قیمت کالاهای کامپیوتری اجتناب ناپذیر است

رئیس اتحادیه فناوران یارانه گفت: افزایش قیمت در کالاهایی همچون تبلت، کامپیوتر، لپ تاپ و لوازم آی تی و شبکه باعث شده عده ای سود جو کالاهای دست دوم را دوباره بسته بندی کنند و به اسم کالای نو با قیمت کمتر به فروش برسانند

ایلنا- سید مهدی میرمهدی کمجانی با اعلام این هشدار به خریداران گفت: ما در اتحادیه توسط بازرسان بر این تخلفات نظارت داریم اما نیازمند کمک مردم و خریداران برای برخورد با این پدیده هستیم.
وی در خصوص تاثیرنرخ دلار روی قیمت تجهیزات رایانه گفت: ۹۸ درصد کالایی که در صنف ما عرضه می شود وارداتی است و به طور حتم افزایش قیمتی که امروز شاهد آن هستیم تاثیر گذار خواهد بود کما اینکه قبلا نیز این مورد را داشته ایم.
رئیس اتحادیه فناوران یارانه ادامه داد: همزمان بازار نیز به افزایش قیمت دلار واکنش نشان داده به طوری که علاوه بر فروشندگان و واردکنندگان که از عرضه جنس خودداری می کنند خریداران نیز فعلا دست نگه داشته اند تا ببینند وضعیت چه خواهد شد در واقع امروز شاهد کمترین میزان خرید و فروش در بازار هستیم آن هم در شرایطی که نزدیک شب عید هستیم و یکسال منتظر چنین زمانی بودیم.
وی ادامه داد: دفعه قبل که دلار به مرز ۴ هزار تومان رسید ما ۲۰ درصد افزایش قیمت داشتیم. این بار هم که دلار از ۴ هزار و 500 تومان گذشته است، ناچاریم که ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشیم. هر چند رکود در بازار وجود دارد اما نمی توانیم شاهد کاهش سرمایه باشیم زیرا دیگر اسم آن کسب نیست.
کمجانی گفت: بازرسان ما به طور دائم بر افزایش قیمت ها نظارت دارند و با کسانی که خارج از عرف از شرایط بازار استفاده کنند و کالاهای خود را بالا ببرند برخورد خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :